Ďalší ťažký zápas, Madrid je favoritom

Zatiaľ majú zverenky Juraja Suju za sebou dve stretnutia v aktuálnej edícii Európskeho pohára FIBA. V úvodnom vystúpení si po ťažkom boji poradili v Koniarni s belgickým Liége 72:69, a minulý týždeň na palubovke favorita skupiny – francúzskeho Lyonu, prehrali 50:81.

Dnes sa predstavia v španielskom Madride, proti miestnemu klubu Movistar Estudiantes. Tento tím aktuálne prekvapujúco okupuje predposlednú 15. priečku najvyššej súťaže, keď spomedzi šiestich duelov dokázal vyhrať len jediný. Stále však platí, že ide o ďalšieho spolufavorita našej skupiny Európskeho pohára FIBA, ktorý dokonca porazil francúzsky Lyon.

U trénera MBK Juraja Suju sme sa zaujímali, či budú môcť nastúpiť Graysová a Stašová, ktoré mali v uplynulých dňoch menšie zdravotné problémy. “Verím, že áno. Dúfame teda, že obidve hráčky nášho tímu budú môcť zasiahnuť do zápasu,” znela odpoveď šéfa lavičky Ružomberka.

Naše žabky si deň pred zápasom prezreli Madrid, osobne videli aj slávny štadión Realu Madrid – Estadio Santiago Bernabéu s kapacitou vyše 81 tisíc divákov. Potom absolvovali predzápasový tréning, pričom aj podľa slov J. Suju si všetky dievčatá uvedomujú dôležitosť stretnutia, ako aj fakt, že v ňom nebudú favoritom, a tak môžu len prekvapiť.

Stretnutie sa začína o 20:30, pričom zápas môžete sledovať naživo na nižšie uvedených odkazoch. Len pripomíname, že Ružu čaká potom meranie síl v belgickom Liége budúcu stredu, a následne domáci zápas v Koniarni proti ŠKP 08 Banská Bystrica v sobotu 6. novembra.

Dnešný zápas naživo sledujte TU

Online štatistiky duelu TU

(c) MBK Ružomberok 2021