Cez víkend čakajú Ružu dva domáce zápasy

Po reprezentačnej prestávke pokračuje Niké extraliga žien, ale aj Európsky pohár FIBA. Ružomberok čakajú tento víkend dva domáce zápasy, a potom v stredu 24. novembra aj duel proti francúzskemu Lyonu. Tiež doma, v Koniarni…

Tréner národného tímu Juraj Suja, ktorý je zároveň lodivodom našich žabiek, môže byť vzhľadom na účinkovanie jeho zverenkýň v kvalifikácii spokojný len na polovicu. Takmer vyhratý domáci zápas proti Taliansku totiž Slovenky trestuhodne prehrali 66:69, hoci aj v poslednej minúte viedli. Chuť si potom napravili vo Švajčiarsku, kde podľa predpokladov vyhrali 65:50. V obidvoch dueloch nastúpila a významne bodovala aj Ružomberčanka Praženicová.

Treba však už preladiť na ružomberskú nôtu. V sobotu totiž čaká Ružomberok šláger extraligy, stretnutie majstra s vicemajstrom. Piešťanské Čajky, ktoré trénuje asistent Juraja Suju pri reprezentácii žien Peter Jankovič, budú rozhodne pomýšľať na skalp MBK. A ako vyzerá Ruža po zdravotnej stránke? “Verím, že dobre. Graysová by mohla byť k dispozícii vzhľadom na menšie komplikácie v poslednom zápase, aj Motleyová sa už zapája do tréningového procesu, ak nebude môcť hrať cez víkend, snáď pomôže tímu v Európskom pohári,” stručne zhodnotil tréner Ružomberka.

Sobota o 17:00 bude teda patriť šlágru medzi MBK a Čajkami. Už na druhý deň v nedeľu 21. novembra si žabky zmerajú sily so Slovanom Bratislava, rovnako v domácom prostredí (17:00). Koniareň teda zažije cez víkend až dvojicu stretnutí extraligy, na ktoré môže prísť obmedzená kapacita divákov. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a pandemické opatrenia je možné naplniť Koniareň 600 divákmi. Je potrebné, aby sa vopred prihlásili zaslaním e-mailu na info@mbkruzomberok.sk (meno, priezvisko, kontakt), keďže klub musí evidovať návštevníkov. Takto budú mať diváci istotu, že sa na víkendové zápasy dostanú. Je treba v správe uviesť, na ktorý zápas sa divák prihlasuje (prípadne na obidva víkendové). Zároveň je potrebné pri vstupe na zápas preukázať sa dokladom o očkovaní, prekonaní ochorenia Covid-19, alebo negatívnym PCR či AG testom.

(c) MBK Ružomberok 2021