CEWL: Po uragáne na začiatku vyhrala Ruža 59:48

MBK Ružomberok - VŠ Praha

Družstvo Slovanka Mladá Boleslav bolo ďalším súperom našich hráčok MBK Ružomberok v tohtoročnej edícii Stredoeurópskej ligy žien (CEWL).

Už na začiatku duelu chytili zverenky Juraja Suju opraty zápasu jasne do svojich rúk. Úvodnú desaťminútovku vyhrali po bodovom uragáne jednoznačne 23:8, a vytvorili si tak sľubnú východiskovú pozíciu do ďalších minút. V druhej štvrtine však boli úspešnejšie domáce a vyhrali ju 19:13. Po remízovej tretej desaťminútovke sa záverečná časť hry skončila výhrou Ruže 9:7, a tak Liptáčky v druhom zápase CEWL zaznamenali druhé víťazstvo. Mladú Boleslav zdolali o 11 bodov 59:48, a s týmto súperom odohrajú aj najbližšie domáce stretnutie tejto súťaže o mesiac 15. decembra v Koniarni.

Podľa slov asistenta trénera MBK Michala Porubčana mali naše žabky celý zápas pod kontrolou a ani na chvíľu nepripustili drámu. “Ak sa nestane nič mimoriadne, doma by sme mali tohto súpera zdolať podstatne výraznejším rozdielom,” priblížil svoj názor Porubčan.

Dominike Baburovej, ktorá zaznamenala 9 bodov, sa pozdával vstup Ruže do zápasu. “Potom však súper doskočil niekoľko lôpt pod košom a bodovo sa k nám priblížil. Hral agresívne v obrane s výškovou prevahou, no dokázali sme sa s tým vysporiadať.” Ako na záver dodala, celý zápas si Liptáčky držali náskok. “Teší nás, že máme v súťaži druhé víťazstvo.”

MBK Ružomberok - ŠBK Šamorín

Bodovo aj herne sa o výhru MBK pričinila aj jej sestra Alexandra, ktorá pripomenula, že Ruža počas celého stretnutia viedla. “Mali sme od začiatku prevahu, no súper sa držal v hre trestnými hodmi. Držali sme si však bodový odstup až do konca zápasu, a po kolektívnom výkone sme zaslúžene vyhrali.”

Domáci organizátori sa k zápasu postavili vlažne, nefungoval totiž živý prenos, k dispozícii neboli ani textové štatistiky, dokonca ani klasický zápis o stretnutí. MBK Ružomberok podal po zápase u komisára duelu oficiálny protest.

Slovanka Mladá Boleslav – MBK Ružomberok 48:59 (27:36). Diváci: 10. Body MBK: Lázárová 11, Sujová 10, D. Baburová a Kmeťová 9, Tetemondová 6, Moravčíková 7, A. Baburová a Letková 2. Štvrtiny: 8:23, 19:13, 14:14, 7:9.