Čajky znížili na 1:2, rozhodla tretia štvrtina

MBK Ružomberok- Piešťanské Čajky

Päť bodov rozhodlo v prospech Piešťan v treťom semifinálovom zápase ženskej extraligy v basketbale medzi domácimi Čajkami a MBK Ružomberok. Štvrtý zápas je na programe v stredu 2. apríla o 17.30 v Koniarni.

Povzbudené takmer 40-bodovým víťazstvom z domáceho prostredia vstupovali do tretieho zápasu semifinále hráčky MBK Ružomberok na palubovke Piešťanských Čajok.  V prvej štvrtine sa darilo zverenkám Juraja Suju držať krok so súperom, úvodnú desaťminútovku prehrali len o dva body, a osud zápasu zostával otvorený. Do polčasovej prestávky znížili Liptáčky náskok Piešťan na jediný bod, druhú štvrtinu totiž vyhrali 16:15.

Po zmene strán však na palubovke dominovali domáce hráčky. Tretia štvrtina tak rozhodla o všetkom, skvelých 18 bodov Čajok a len šesť bodov MBK boli kľúčovým dôvodom prehry Ružomberka. Aj keď v záverečnej časti hry Sujova družina bojovala a postupne náskok domácich kresala, na obrat v dueli to už nestačilo.

Liptáčky prehrali zápas o päť bodov, keď ich najúspešnejšou strelkyňou bola prekvapujúco s 15 bodmi kapitánka Brezániová. Kmeťová dala 10 a Murphyová 9 bodov. Družstvo tak bodovo v tomto prípade nepotiahli Stalvantová, Parkerová či Baburová.

Štvrtý zápas, do ktorého bude Ružomberok v Konarni vstupovať za stavu 2:1 v sérii, začína v športovej hale pod Čebraťom v stredu 2. apríla o 17.30 h. Naše žabky v ňom budú mať druhý mečbal, ktorý, ako všetci fanúšikovia Ruže veria, už premenia.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 69:64 (19:17, 15:16, 18:6, 17:25) – stav série 1:2. Diváci: 300. Najviac bodov: Tathamová 18, Felixová 15, Krč-Turbová 12 – Brezániová 15, Kmeťová 10, Murphyová 9. TH: 32/25 – 12/9, fauly: 18 – 28, trojky: 2 – 9, rozhodovali: Tomašovič, Ženiš, Margala.