Čajky vyhrali, rozhodol prvý polčas

Aj tretí duel medzi úradujúcim majstrom a vicemajstrom v aktuálnej sezóne vyhrali Piešťanské Čajky. Ružomberok bol vyrovnaným súperom len v prvej štvrtine.

Zverenky Juraja Suju začali celkom dobre. Vyhrávali 4:0, 6:4 a 10:9, no to bolo z hľadiska ich vedenia v zápase všetko. Potom už prebrali iniciatívu domáce Piešťany, ešte do konca úvodnej štvrtiny otočili stan na 14:12, a v zvyšovaní vedenia pokračovali aj naďalej. Po polčase už vyhrávali o takmer nedostižných 15 bodov, a prakticky bolo tak o víťazovi rozhodnuté. A keďže ani po zmene strán nedokázala Ruža zdramatizovať duel, naopak, Čajky si bodový rozdiel strážili a mierne ho navyšovali, črtala sa ďalšia pomerne vysoká prehra MBK. Hoci Liptáčky tesne o dva body vyhrali záverečnú desaťminútovku, tým len veľmi jemne skorigovali celkový stav na 46:65.

Budúcu sobotu 4. februára pokračuje nadstavbová časť extraligy ďalším kolom. Ružomberok v ňom privíta na domácej palubovke ŠH Koniareň v tradičnom čase o 17:00 ŠBK Šamorín.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 65:46 (39:24). Mujovićová 14, G. Andělová 11, Mandićová 9, Ke Shunannová 8, Moravčíková 7, Jurčenková a Martišková po 6, Taušová 3,  Rusiňáková 1 – Svetlíková 11, Havranová 10, A. Andělová 7, Urbanová 6, Hadačová a Buknová po 4, Jarošová a Štefančová po 2. Štvrtiny: 14:12, 25:12, 16:10, 10:12. TH: 17/13 – 10/8. Trojky: 2-2. Diváci: 438. Rozhodovali: Margala, Ribakovs a Bullo. Úspešnosť streľby: 42% – 35%.