Čajky pohodlne zdolali Ružomberok

Predposledný duel nadstavbovej časti extraligy odohrali basketbalistky MBK Ružomberok na palubovke Piešťanských Čajok.

Liptáčky však v tomto zápase, ktorého výsledok už nezmení postavenie družstiev v tabuľke, prepadli. Prvú štvrtinu prehrali 23:13, a druhú ešte výraznejšie, keď v nej dali len osem bodov, no inkasovali až 25. Po polčase prehrávali o 27 bodov. Najmenej bodov padlo v tretej časti hry, 11 dali domáce, päť zverenky Juraja Suju. Ani víťazná posledná štvrtina Ruže (12:8) už nič nezmenila na tom, že Piešťany v tomto zápase pohodlne vyhrali nad MBK 67:38.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 67:38 (23:13, 48:21, 59:26). Oliverová 21, Handyová 10, Slamová a Oroszová po 9 – Mištinová 10, Smithová 6, Bartánusová 5. Štvrtiny: 23:13, 25:8, 11:5, 8:12. TH: 15/13 – 7/3. Trojky: 8-3.