Čajky dolietali, Ruža je vo finále!

MBK Ružomberok- Piešťanské Čajky

Druhý mečbal mali dnes basketbalistky MBK Ružomberok v semifinálovej sérii domácej extraligy proti Piešťanským Čajkám. V sobotu prvú šancu na postup do finále prepásli, prehrali o päť bodov. Tak sa čakalo, či bude dnes Ružomberok oslavovať, alebo (ešte) nie…

Oslavovalo sa… Po absolútne jednoznačnom prvom polčase, v ktorom Ružomberčanky nedali Piešťanom žiadnu šancu, a do prestávkových kabín odchádzali družstva za stavu 36:15 (!), však prišlo rozčarovanie v domácich radoch, zlepšený výkon hostiek, ale aj vrásky na čele trénera Liptáčok Juraja Suju. Tretiu štvrtinu sa totiž jeho zverenkám prestalo dariť. Naopak, Čajky vycítili šancu a z viac ako 20 bodového náskoku bol razom menej ako desaťbodový. Ruža hrala v kŕči, evidentne sa hráčkam nedarilo, čo sa snažili využiť súperky. Našťastie pre MBK, nemali príliš presnú mušku, a proti nim hral aj čas.

Napokon však Ružomberčanky zdvihli hlavu hore, a najmä vďaka vynikajúcim prvým dvom štvrtinám a vypätiu všetkých síl v závere ubránili solídny náskok, víťazstvo, a napokon tak aj postup do finále. Na zápasy vyhrali s Čajkami 3:1, a v boji o extraligové zlato sa stretnú so svojim odvekým rivalom – Good Angels Košice.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 62:45 (36:15) – na zápasy 3:1, do finále postupuje Ružomberok. Najviac bodov: Brezániová 14, Fenynová 13, Murphyová 9 – Tathamová 13, Dudášová 10, Krč-Turbová 8. Diváci: 1150.