Bystrická UMB ľahkým sústom pre Ružu

Najbližšie sa zverenky Juraja Suju predstavia v dohrávanom zápase pod Tatrami. Následne ich čaká prvé kolo nadstavby, v domácom stretnutí privítajú o týždeň v sobotu Sláviu Banská Bystrica.

Už prvá štvrtina, ktorá sa skončila výhrou MBK o 12 bodov, naznačila vývoj zápasu. V ďalšej časti hry pridali Liptáčky ešte viac bodov (24:6), a do polčasových šatní išli s náskokom 30 bodov (44:14). Po zmene strán pridali zverenky úradujúceho vicemajstra najlepšiu štvrtinu, ktorú vyhrali devastačne 35:3, a keďže bodovo zvládli aj záver zápasu, výsledkom bola zaslúžená výhra o 64 bodov. Zaujímavosťou je, že kým Bystrica nepremenila ani jediný trojbodový pokus, Ružomberok strelil až 11 trojok…

Už v stredu 11. januára sa Ruža stretne v dohrávanom zápase na palubovke BAM Poprad. Potom ju čaká nadstavba, ktorú odštartuje MBK doma proti Slávii Banská Bystrica, budúcu sobotu o 17:00 v Koniarni.

BK ŠK UMB Banská Bystrica – MBK Ružomberok 29:93 (14:44). Turčanová 7, Háberová, Ďurjaková a Šimčíková po 4 – Havranová 24, Buknová 18, Urbanová 15, Svetlíková 14, Jarošová 10, Andělová 8, Štefančová a Dovčíková po 2. Štvrtiny: 8:20, 6:24, 3:35, 12:14. TH: 10/7 – 24/18. Trojky: 0-11. Rozhodovali: Sirocký, Stopka a Cibulka. Úspešnosť streľby: 20% – 47%.