Bystrica bola bez šance, dostala stovku

Tretia stovka po sebe v extralige sa podarila dnes basketbalistkám MBK Ružomberok. Po Nitre a Slovane si viac ako stobodovú nádielku odniesla domov Banská Bystrica.

Už po prvej štvrtine, ktorá sa skončila 26:9 pre domáce hráčky, bolo jasné, aký scenár bude písať tento zápas. Proti sebe totiž stáli najlepší a najhorší tím najvyššej slovenskej súťaže. Ružomberok, ktorý doposiaľ ani jeden zápas neprehral, a Banská Bystrica, ktorá, naopak, ani jeden z doterajších duelov nevyhrala. Tomu zodpovedalo aj dianie na palubovke, a po 40 minútach a výsledku 55:16 bolo otázkou len to, či padne v Koniarni tretia stovke po sebe. V predošlých stretnutiach si túto neželanú nádielku odniesli Nitra a Bratislava. Aj druhá časť hry vyznela jednoznačne pre Ružomberok, a rozdiel v skóre by bol ešte markantnejší, lenže domáci kouč Juraj Suja dal priestor celej lavičke, a tak mohla vyniknúť Ivančáková s 18 bodmi. Mimochodom, spolu so Žilinskou (BB) najlepšia strelkyňa zápasu. Keď pár minút pred koncom prehupla Ruža skóre nad sto bodov, splnilo sa aj posledné želanie publika, ktorému výdatne opäť pomáhal povzbudzovať domáci fanklub Concordia 1906.

“Bolo úplne jasné, že sila je na strane Ružomberka. My sme si chceli potvrdiť, či je nastúpená tréningová cesta správna. Teší ma, že dve šestnásťročné hráčky podali solídny výkon,” hodnotil zápas hosťujúci tréner Miroslav Michálik. “Som rád, že sme dohrali zdraví, že na palubovke strávili značnú časť zápasu Janoščíková a Kelčíková, donedávna dlhodobé maródky, a že sme divákom znovu ponúkli populárnu stovku. V obrane to však mohlo byť aj lepšie,” vyjadril sa lodivod Ruže Juraj Suja.

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 103:41 (26:9, 55:16, 83:32). Ivančáková 18, Mištinová a Šiksniutéová po 16, Jefferyová 14, Markovićová 11, Ellenbergová 9, Jackovecová 8, Kelčíková 5, Belušová 4, Janoščíková 2 – Žilinská 18, Ozdincová 7, Piperková 6. Štvrtiny: 26:9, 29:7, 28:16, 20:9. TH: 24/19 – 11/8. Trojky: 8-3. Diváci: 350. Rozhodkyne: Fanfara, Donovalová, Obertová. Úspešnosť streľby: 54,3% – 27,3%.