Bratislava – Ružomberok 35:82

Druhé kolo Niké extraligy žien priviedlo naše žabky do bratislavského Domu športu, kde si zmerali sily s BK Slovan.

Nebolo to také jasné, ako sa čakalo. Po desiatich minútach vyhrával úradujúci majster len 17:10. Druhá štvrtina však prebudila zverenky Juraja Suju, v reči čísiel to bolo 22:6, a do polčasovej prestávky teda mali celkom pohodlný 23-bodový náskok. Ruža predviedla pohotový výkon aj v tretej časti hry, ktorú rovnako zvládla dominantne v pomere 21:8. V tejto fáze už bolo o víťazovi stretnutia rozhodnuté, otáznym bol len rozdiel v skóre. Napokon Liptáčky ešte navýšili náskok a nad bratislavským Slovanom vyhrali o 47 bodov.

Najbližšie čaká Ružomberčanky konečne prvý domáci ligový zápas. V sobotu 9. októbra privítajú v Koniarni Young Angels Košice (17:00). Na tento duel sa rozhodol klub pozvať divákov bezplatným vstupným. Kvôli aktuálne platným opatreniam a nariadeniam je však povinnosťou MBK mať zoznam účastníkov, a kapacita je tiež obmedzená na 600.

Záujemcovia z radov divákov by mali poslať e-mail na adresu info@mbkruzomberok.sk (do piatku 12:00) so svojím menom, priezviskom a tel. číslom. V opačnom prípade sa vystavujú riziku dlhej čakacej doby pri pokladni MBK v sobotu (po 16:00), keďže bude zo strany klubu potrebné vyhotoviť menný zoznam účastníkov priamo na mieste. Uvedená povinnosť sa týka aj držiteľov permanentných vstupeniek.

Ďalší program MBK Ružomberok zahŕňa úvodné kolo Európskeho pohára FIBA, v ktorom sa MBK stretne v Koniarni v stredu 13. októbra, kedy o 17:00 privíta belgický tím Liége Panthers. Vstupné na tento zápas bude 3 eurá (zľavnené 1,50 eur).

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 35:82 (10:17, 16:39, 24:60). Luttmerdingerová 16, Angelová-Kolyandrová 8, Kovalenková 5 – Praženicová a Burová po 15, Stašová 12, Buknová 7, Škvareková a Turudićová po 6, Graysová 5, Tarnachowiczová 3, Havranová 2. Štvrtiny: 10:17, 6:22, 8:21, 11:22. TH: 14/10 – 23/16. Trojky: 3-10. Diváci: 30. Rozhodovali: Margala, Gacík, Hudec. Úspešnosť streľby: 24% – 42%.