Bielorusko Ruži neprialo, Krasnojarsk v Koniarni už v stredu!

53:64. Výsledok, ktorý mohol byť pokojne v opačnom garde, ale, nebol. Ružomberok prehral v Minsku o 11 bodov, hoci narazil na súpera z kategórie zdolateľných. Najbližšie privíta MBK ruský Enisey v stredu 6. novembra o 17:00.

Kvôli výkonom, ale hlavne streleckej (im)potencii ružomberského družstva sa našim žabkám nepodarilo vyhrať v Minsku. Narazili na súpera, ktorého bolo možné poraziť, no zatvorené dvere k tejto méte zostali práve kvôli nepresnej muške a množstvu stratených lôpt. Najväčšia je škoda premárnených šancí v prvej a tretej štvrtine, ale aj záverečné minúty stretnutia ponúkli Ružomberku dostatok šancí uspieť a odviezť si z Minska vytúžené prvé víťazstvo v Eurocupe. Ruži sa to nepodarilo napriek tomu, že takmer 1000-kilometrovú trasu meralo približne 10 fanúšikov MBK z fanklubu Concordia 1906, ktorých bolo po celý zápas počuť.

Tsmoki Minsk (Biel.) – MBK Ružomberok 64:53 (21:16, 33:31, 46:36). Chidomová 22, Hasperová 16, Theriotová 10, Rybalková 9, Murauskayová 5, Bartáková 2 – Dudášová a Mištinová po 11, Jackovecová a Turudićová po 10, Fekete 6, Williamsová 3, Moravčíková 2. Štvrtiny: 21:16, 12:15, 13:5, 18:17. TH: 18/12 – 13/7. Trojky: 4-4. Diváci: 550. Úspešnosť streľby: 40.7% – 31.8%.