Bez problémov. Cassovia – Ružomberok 41:76

MBK Ružomberok - BK ŠKP 08 Banská Bystrica

Bol to jednoznačný zápas od začiatku. Ružomberčanky dominovali a s košickou Cassoviou si pripísali na svoje konto druhé víťazstvo v extralige z dvoch stretnutí.

V stredu 15. októbra nastúpili v metropole východu na svoj druhý zápas hráčky MBK Ružomberok. Ich súperom bola Cassovia Košice, s ktorou si zverenky Juraja Suju nepripúšťali nič iné ako výhru. Papierové predpoklady, ktoré stavali naše žabky do pozície jasného favorita, sa začali napĺňať už v prvej štvrtine, ktorú Liptáčky vyhrali 14:8. Ešte väčšou prevahou MBK sa skončila druhá štvrtina. Vicemajsterky SR v nej zvíťazili o desať bodov 17:7.

Po polčase sa žiadne prekvapenie nekonalo. Ružomberok, v ktorého drese sa po zranení už objavila aj Kmeťová, a do zostavy sa dostala aj Hadačová, bez problémov kontroloval vývoj zápasu a strážil si potrebný náskok. Tretiu desaťminútovku vyhrali Ružomberčanky 20:9, a poslednú štvrtinu 25:17. Celý zápas sa stal ich jasnou korisťou po výsledku 76:41.

Potešila aj vysoká úspešnosť streľby, keď do koša padlo 45% pokusov, oproti 26% na strane Cassovie. Najlepšou strelkyňou MBK sa stala kapitánka Lázárová, autorka 22 bodov, potešili aj Kmeťová (13) a A. Baburová s Hadačovou, ktoré zaznamenali po 10 bodov.

Najbližšie sa Liptáčky predstavia na domácej palubovke v Koniarni. Už túto sobotu 18. októbra bude od 17.00 ich súperom BK Slovan Bratislava. Príďte povzbudiť naše basketbalistky, ktoré potrebujú hlasivky a dlane každého fanúšika v Ružomberku a okolí.

Extraliga, 2. kolo: BK Cassovia Košice – MBK Ružomberok 41:76 (8:14, 15:31, 24:51). Najviac bodov – Košice: Ivančáková 16, Gajdošová 6, Timková 5. Ružomberok: Lázárová 22, Kmeťová 13, A. Baburová a Hadačová po 10, Remenárová 9, Letková 8, D. Baburová 4. Štvrtiny: 8:14, 7:17, 9:20, 17:25. Trojky: 1:3.