Ako sa darilo našej mládeži?

Mládež MBK Ružomberok sa predstavila počas uplynulého víkendu v ďalších majstrovských zápasoch. Kategória U23 (mladé ženy) získala v Košiciach na turnaji Majstrovstiev Slovenska krásne druhé miesto. Mladšie žiačky triumfovali vysoko nad Považskou Bystricou v oboch zápasoch, následne porazili v dvojzápase (dohrávkach) aj Nitru. V akcii boli aj Orava BasCats – družstvá MBK Ružomberok, ktoré kvôli miestu pôsobenia (Dolný Kubín) hrajú pod názvom Orava BasCats.

TURNAJ Majstrovstvá Slovenska U23 – liga mladých žien v Košiciach (20.5. – 22.5.2022) –  skončil MBK Ružomberok na 2. mieste.

U13 MLADŠIE ŽIAČKY

MBK Ružomberok – IMC SLOVAKIA Považská Bystrica 97:5 (57:2). Body MBK – Šušová 18, Malá 17, Jamsilová 15, Kaplaňová 11, Chovanová 10, Praženicová 10, Jaroščáková 8, Nemčeková 4, Moravčíková 3, Porochnavá 2. MBK Ružomberok – IMC SLOVAKIA Považská Bystrica 112:10 (59:2). Body MBK – Jamsilová 27, Malá 20, Jaroščáková 16, Šušová 12, Ganobčíková 10, Praženicová 8, Chovanová 6, Nemčeková 6, Jaššáková 4, Moravčíková 3.

Komentár: Vysoké víťazstvá zo sobotného dvojzápasu vyplynuli z agresívnej obrany a presného zakončenia prienikov, a taktiež po doskočených loptách. Dievčatá bojovali, hrali rýchlo dopredu a ukázali množstvo vtipných prihrávok a akcií “hoď a bež”. Hranicu sto bodov v druhom zápase zaznamenala Sára Jamsilová a zároveň jej pribudla milá povinnosť napiecť koláčiky pre šatňu, na ktorých si dievčatá pochutili po nedeľňajších výhrach nad Nitrou.

MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra 47:35 (20:10). Body MBK – Praženicová 18, Jaroščáková 9, Malá 6, Jamsilová 4, Šušová 4, Porochnavá 3, Chovanová 2 a Jaššáková 1. MBK Ružomberok – BKM Junior UKF Nitra 46:39 (20:21). Body MBK – Malá 15, Praženicová 12, Jaroščáková 8, Šušová 3, Ganobčíková 2, Chovanová 2, Jamsilová 2 a Jaššáková 2.

Komentár: V nedeľu hrali naše dievčatá veľmi vyrovnané zápasy s hráčkami spod Zobora. Po prvej štvrtine prvého zápasu svietil stav skóre na tabuli 12:2 pre naše dievčatá. Ale ako sa ďalej ukázalo, Nitra neprišla v porazeneckej nálade. Chcela si uchmatnúť aspoň jedno víťazstvo, ktoré by im zaisťovalo istý postup na finálový turnaj majstrovstiev SR. Druhá (8:8), tretia (14:12) a štvrtá štvrtina (13:13) boli úplne bodovo vyrovnané, ale náskok z prvej štvrtiny nám zaistil výhru v prvom zápase. Keby si niekto myslel, že dievčatá z Nitry to položí, veľmi by sa mýlil. Druhý zápas nám priniesol ešte zaujímavejší, napínavejší a vyrovnanejší vývoj. Štvrtiny (16:14, 4:7,16:11, 10:7). Tieto zápasy nás naozaj preverili a dievčatá okúsili, čo je to hrať pod tlakom súpera. Pochvala patrí našim, ale aj šikovným nitrianskym dievčatám za predvedené výkony. Tieto výhry nám zaistili istý postup na finálový turnaj majstrovstiev SR, ktoré sa uskutočnia v Starej Turej 17.-19.6. Veľká gratulácia od trénera.

U13 Mladšie žiačky (Orava)

ORAVA BasCats – BKM Junior UKF Nitra 20:54 (7:27). Černáková 8, Jančová a Krakovská po 4, Páleniková a Brezinová po 2. ORAVA BasCats – BKM Junior UKF Nitra 17:55 (9:16). Černáková 6, Páleniková 3, Kroneroáv, Siteková, Batunová a Sekerášová po 2

U11 Mladšie mini žiačky (Orava)

Orava BasCats – BKM Žilina 32:48 (18:18). Body: Kucbelová 10, Kolláriková 8,  Kováčová 6, Baleková 4,  Bugajová 2,  Vraniaková 2. Orava BasCats – BKM Žilina 29:38 (11:18). Body: Kucbelová 17, Kolláriková 6, Kováčová 2, Bugajová 2, Vraniaková 2.

Komentár: Videli sme opäť skvelé výkony oravských dievčat. V oboch zápasoch viedli BasCats ešte na začiatku posledných štvrtín. V prvom zápase bol zlomový moment vyfaulovanie sa našej najvyššej hráčky ešte v prvom polčase. Hráčky Žiliny to v poslednej štvrtine dokonale využili. V druhom zápase pokračoval parádny výkon. Až v štvrtej časti zápasu sa Žilinčankám podarilo zlomiť odpor našich dievčat a dotiahli zápas do víťazného konca.

U11 Mladšie mini žiačky

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 B. Bystrica 43:14 (18:10). Vyskočová 16, Kubačková 12, Ťupeková 6, Petríková 4, Škvareková 3, Fukasová 2. MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 B. Bystrica 27:19 (10:8). Kubačková a Ťupeková po 8, Vyskočová 4, Petríková 3, Caglanová a Menderová po 2.