Aj po prehre v Bystrici zostávame druhí

Ďalšie kolo nadstavbovej časti v basketbalovej extralige prinieslo aj súboj Slávia Banská Bystrica proti MBK Ružomberok. Pod Urpínom sa očakával dobrý basketbal, miernym favoritom boli určite domáce hráčky.

A tie aj papierové predpoklady potvrdili. Hoci zverenky Juraja Suju vyhrali prvú štvrtinu 17:11, už následne zobrali opraty zápasu naplno do svojich rúk bystrické pumy, a druhú štvrtinu vyhrali presvedčivo 22:7. Dominovali aj po polčase, a víťazstvo si postrážili, aj keď zrejme nie také, aké si predstavovali. Tým, že Ružomberok síce prehral, ale o menej ako 20 bodov (rozdiel v skóre pred zápasom spomedzi vzájomných duelov), zostáva v tabuľke naďalej na výhodnejšom druhom mieste.

Slávia Banská Bystrica – MBK Ružomberok 64:51 (33:24). Srherrillová 22, Pulliamová 18, Kozáková 10, Van Dalenová 6, Nofuenteová 5, Striešová 3 – Andělová a Havranová po 11, Svetlíková 8, Urbanová 7, Hadačová 6, Buknová 4, Štefančová a Dovčíková po 2. Štvrtiny: 11:17, 22:7, 20:14, 11:13. TH: 24/15 – 18/11. Trojky: 3-2. Diváci: 496. Rozhodovali: Zubák, Bara a Sirocký. Úspešnosť streľby: 35% – 27%.