20-bodová šnúra MBK rozhodla o jasnej výhre

Prvý zápas v roku 2022, prvý duel nadstavbovej časti extraligy, prvé domáce stretnutie. Ružomberčanky privítali v Koniarni Bystrické pumy, ktoré sa posilnili o americkú pivotku Burney-Robinsonovú.

 

3 ZAUJÍMAVOSTI ZÁPASU

+ Prvý duel v domácom drese odohrala mladá Chorvátka a nová posila MBK Josipa Pavić, na palubovke bola takmer 14 minút a dala 2 body, zaznamenala 5 doskokov.

+ Úvodný kôš druhej štvrtiny dali hosťujúce hráčky až 96 sekúnd pred koncom desaťminútovky, kedy Vargová znížila na 34:19.

+ Najviac času v zápase odohrali z domácich Praženicová (29:30), Stašová (26:29) a Burová (26:17), spomedzi Bystričaniek až tri prekročili 30-minútovú hranicu – Striešová, Holíková a Vartgová.

 

VÝVOJ STRETNUTIA

Nebolo to od začiatku také, ako si praznivci MBK či trénerská dvojica Suja-Porubčan priali. Veru nie. Práve naopak. Bystrické pumy sa zostra pustili do Ružomberka, ktorý spočiatku akoby nebol plne koncentrovaný na úvodný novoročný duel. Zverenky Milana Michálika viedli nielen celú prvú štvrtinu (ktorú aj vyhrali 17:14), ale aj tri minúty potom.

Ruža však pop niekoľkých výzvach a dohovoroch trénerov začala hrať agresívnejšie a výsledkom bola excelentná 20-bodová šnúra, ktorá položila základ víťazstva o 26 bodov. Následne už úradujúci majster v podstate kontroloval hru a v prvom kole nadstavbovej časti si s posilnenou Bystricou poradil jednoznačnou výhrou 74:48.

 

SLOVO MAJÚ TRÉNERI

Juraj Suja, Ružomberok: “Dnešný zápas bol kostrbatý. Napokon sme ho dotiahli do zdarného konca s komfortným rozdielom intenzitou a celozápasovým nasadením. Mali sme síce excelentný úsek, ale nedotiahli sme ho do konca, urobili sme potom dve fatálne chyby v obrane. To sa nesmie stávať. Dnes sme zahodili veľa čistých šancí na kôš. Avšak na to, že to bol po sviatkoch a dlhšej prestávke prvý zápas, to nebolo zlé. Až na prvú štvrtinu sa dievčatá naozaj snažili, tlačili sme ich z lavičky. Vieme, čo chceme hrať, máme pred sebou ešte veľa práce.”

Miloslav Michálik, Banská Bystrica: “Nezačali sme zle, úvod bol, dá sa povedať, v našej réžii. V druhej štvrtine Ružomberok pritlačil, začal hrať agresívnejšie, my sme, naopak, úplne odišli. To bol hlavný dôvod budovania si náskoku zo strany súpera. V druhom polčase sme boli viac-menej vyrovnaným súperom. Nemôžem povedať, žeby som bol nespokojný. Naša hra dostáva tvár, aj s príchodom novej hráčky. Z našej strany je teda aspoň čiastočná spokojnosť.”

 

ŠTATISTIKY

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 74:48 (14:17, 34:21, 49:35). Motleyová 16, Praženicová a Graysová po 13, Burová 12, Stašová a Turudićová po 8, Havranová a Pavićová po 2 – Striešová 16,  Burney-Robinsnová 9, Vargová 8, Oborilová 6, Holíková 4, Grigerová 3, Kollárová 2. Štvrtiny: 14:17, 20:4, 15:14, 25:13. TH: 9/8 – 17/13. Trojky: 8-3. Bez divákov. Rozhodovali: Bartoš, Sirocký, Čurilla. Úspešnosť streľby: 40% – 37%.

Štatistika zápasu TU

(c) MBK Ružomberok 2021