Pumy nestíhali, žabky ich prevalcovali 107:46

Najlepšou strelkyňou 2. prípravného zápasu medzi MBK Ružomberok a ŠKP 08 Banská Bystrica bola kanadská posila v drese Liptáčok Taijah Campbellová. Konto súperiek zaťažila po solídnom výkone 23 bodmi.

Nebolo to také jednoznačné, ako proti Nitre. Aspoň v prvom polčase. Úvodnú desaťminútovku síce vyhrali Ružomberčanky, ale len o štyri body 21:17. Pumy z Bystrice sa ešte viac osmelili v druhej štvrtine. V jedenástej minúte vyrovnali na 21:21, následne dokonca vyhrávali 23:21 (aj 25:23, a 30:27). Potom však po oddychovom čase domáceho kouča Juraja Suju prišiel obrat Ruže. Šesť bodov Campbellovej a zvýšené obrátky MBK znamenali už v 17. minúte vedenie 36:30. Náskok Ružomberka už len narastal, Mištinová s polčasovým klaksónom famózne zakončila jednou rukou ďaleko spoza trojkového oblúka a uzavrela 20 minút hry za stavu 52:35.

Druhý polčas už bolo na palubovke len jedno družstvo. Uragán v tretej desaťminútovke v podaní Sujovej družiny (32:5) znamenal už vedenie o 44 bodov. Bystrické pumy kondične nestíhali, za to ružomberské žabky hrali podľa predstáv slušnej návštevy domáceho publika v Koniarni. V 26. minúte mala kanadská posila Campbellová na konte už 20 bodov. Šesť minút pred koncom vyhrávali Liptáčky o 50 bodov (92:42), v 37. minúte sa dobre hrajúca Kanaďanka postarala o populárnu “stovku” (102:42). Ružomberok zaslúžene triumfoval a v druhom prípravnom zápase si pripísal druhé víťazstvo.

MBK Ružomberok – ŠKP 08 Banská Bystrica 107:46 (21:17, 52:35, 84:40). Bodovali za Ružomberok: Campbellová 23, Sujová 18, Lázárová a Mištinová po 15, Kmeťová 13, A. Baburová 10, Jarinová a Kelčíková po 6, Belušová 1. Štvrtiny: 21:17, 31:18, 32:5, 23:6. Diváci: 150.