Šláger slovenskej extraligy čaká divákov v ružomberskej Koniarni už túto sobotu o 17:00. Basketbalistky MBK Ružomberok privítajú zatiaľ nezdolané Piešťanské čajky. Podarí sa im uspieť? Alebo dostanú krídla súperky? V predaji bude aj nové číslo klubového Bulletinu MBK…

“Bude to pre nás zrkadlo, na čom sme. A tiež zápas pravdy. Ukáže sa skutočná sila družstva, aj keď treba povedať, že zrejme znovu nebudeme kompletní. Štart Alexandry Baburovej je totiž viac ako otázny. Jej zranenie ramena ešte nie je celkom doliečené,” povedal na úvod nášho rozhovoru o sobotňajšom zápase tréner Ružomberka Juraj Suja. Podľa jeho slov môžu Liptáčky zdolať svojho súpera, ak budú dodržiavať taktické pokyny, dobre brániť, a… “ak tiež potvrdia stúpajúcu úspešnosť streleckej efektivity.”

Piešťany síce majú tri cudzinky, kým Ružomberok len jednu, ale to vôbec nemusí byť rozhodujúcim faktorom, myslí si Suja. Ako tvrdí, najväčší rozdiel medzi zápasmi oboch súperov v minulej sezóne a teraz je v tom, že MBK má v kádri Kanaďanku Campbellovú. “Môže to byť naša výhoda na doskoku.” Do zápasu by mali z domácej strany zasiahnuť všetky basketbalistky, otázny je len štart spomínanej A. Baburovej. “Môžeme Čajky zdolať, možno nie v každom zápase, stále, ale viackrát určite. A prečo by to nemohlo byť práve túto sobotu? Všetko je predsa možné,” pripomína práve Saša Baburová, ktorá možno do zápasu zasiahne, no minutáž určite nebude mať vysokú.

Zápas medzi MBK Ružomberok a Piešťanskými čajkami sa začína v Koniarni v sobotu 12. novembra o 17:00. Pred zápasom si budete môcť kúpiť za symbolických 50 centov nové číslo 16-stranového Bulletinu MBK Ružomberok (č.2), ako aj tričká s logom MBK za 9 eur, alebo suveníry fanklubu Concordia 1906.

Veru, oplatí sa prísť do Koniarne v sobotu. Nielen na dobrý basketbal…

(c) MBK Ružomberok 2016