Je to tu! Po relatívne dlhej a náročnej príprave sa o slovo znovu hlási najvyššia slovenská súťaž – extraliga. Ružomberčanky ju začnú domácim zápasom proti Cassovii Košice, ktorý štartuje už zajtra v sobotu 1. októbra netradične o 14:30 v športovej hale Koniareň.

Šesť víťazstiev, tri prehry. To je zápasová bilancia zvereniek Juraja Suju v prípravnej fáze pred novým ročníkom 2016/2017. Naše basketbalistky odohrali vydarený turnaj v Brne, kde im na začiatku septembra stačilo na celkové víťazstvo vyhrať jeden zápas – proti Nymburku. Liptáčky sa môžu pochváliť aj skalpom silného celku Valosun Brno, zvíťazili tiež proti Banskej Bystrici, Ostrave, Nitre, ako aj v generálke pred týždňom proti Popradu – o 51 bodov.

Úvodné stretnutie extraligy odohrajú Ružomberčanky už zajtra, v sobotu 1. októbra doma v Koniarni proti Cassovii Košice. Duel sa začne v netradičnom čase o 14:30. Dôvodom je futbalový zápas MFK Ružomberok – DAC Dunajská Streda, ktorý má výkop pod Čebraťom o 17:00. Basketbalový klub tak znovu vyšiel v ústrety fanúšikom, aby si mohli pozrieť zápas MBK, ako aj meranie síl MFK s Dunajskou Stredou.

Naša otázka smerom k trénerovi MBK Jurajovi Sujovi sa pred zápasom proti Cassovii Košice týkala zdravotného stavu hráčok. “Petra Bartánusová sa ešte v súboji nepredstaví, doliečuje si zranenie kolena. Zuzana Lázárová je už v poriadku a nastúpi na stretnutie. Všetky ostatné hráčky budú rovnako pripravené zasiahnuť do hry.”

Pre divákov, ktorí zajtra prídu do Koniarne, pripravil klub milé prekvapenie. Je ním nový Bulletin MBK, 16-stranový časopis, plný noviniek, rozhovorov, ale aj programu a súpisky A-družstva žien. Všetci priaznivci ho dostanú bezplatne. Tento nový počin MBK by mal vychádzať raz mesačne, ďalšie číslo si budú môcť záujemcovia kúpiť za symbolických 50 centov na šlágri proti Piešťanským Čajkám 12. novembra.

(c) MBK Ružomberok 2016

bulletin-mbk1_1strana