Už o niečo vyše mesiaca začína aj pre Ružomberok nová sezóna. Zverenky Juraja Suju nastúpia v prvom zápase extraligy proti Popradu doma 30. septembra o 17:00.

Venujme sa najprv Európskemu pohára FIBA, v ktorom budú Liptáčky účinkovať po troch rokoch. Žreb im prisúdil troch pomerne ťažkých súperov – turecký Mersin, ruský Krasnojarsk a slovenského rivala Good Angels. Košice. Svoju púť touto súťažou začnú Ružomberčanky 11. októbra, kedy v Koniarni privítajú Enisey Krasnojarsk. Už o týždeň budú rovnako na domácej palubovke hrať proti Mersinu, a o ďalší týždeň pocestujú za zápas Eurocupu do Košíc. Nasleudje duel v Rusku (1. novembra), Turecku (22. novembra) a základnú skupinu ukončia 29. novembra v Koniarni proti Good Angels.

Euroliga začne Ružomberku 30. septembra už spomínaným zápasom proti Popradu. Streda 4. októbra bude dňom, kedy si Sujova družina zmeria sily v Banskej Bystrici. Ďalší domáci zápas je na programe v sobotu 7. októbra, doma proti Good Angels Košice. Potom čaká Liptáčky tiež domáci zápas, 14. októbra proti Nitre. Stretnutie s Piešťanskými Čajkami je na pláne 21. októbra. Mesiac v extralige zakončia naše žabky domácim duelom proti Šamorínu 28. októbra.

Kompletný rozpis extraligy, ale aj Európskeho pohára FIBA, si môžete už aj v tejto chvíli pozrieť na našej stránke v sekcii Náš tím -> Rozpis zápasov, alebo na tomto linku: http://www.mbkruzomberok.sk/zeny-a-nase-druzstvo/rozpis-zapasov/

V ďalšom článku sa budeme podrobnejšie venovať súpiske hráčok, ktoré budú nasledujúcu sezónu obliekať ružomberský dres. Určite sa v ňom dozviete aj to, čo ste doposiaľ nevedeli.

Prvý mesiac MBK Ružomberok v novej sezóne 2017/2018 (SE-slovenská extraliga, EP-Európsky pohár): SE 30.9. MBK-Poprad, SE 4.10. Banská Bystrica-MBK, EP 11.10. MBK-Krasnojarsk, SE 14.10 MBK-Nitra, EP 18.10. MBK-Mersin, SE 21.10. Piešťany-MBK, EP 25.10. Košice-MBK, SE 28.10. MBK-Šamorín.

(c) MBK Ružomberok 2017