Pripravujeme pre vás novú verziu oficiálnej internetovej stránky MBK Ružomberok. Spustíme ju koncom tohto týždňa, spolu s detailnými informáciami o nových posilách v kádri Juraja Suju.

V pondelok 7. augusta začala príprava družstva žien na novú sezónu 2017/2018. Zapojili sa do nej z minulej sezóny Miroslava Mištinová, Petra Bartánusová, Alica Moravčíková a z juniorského tímu Petra Praženicová a Natália Uramová. Postupne sa k nim pridajú aj Kanaďanka Taijah Campbellová, ako aj nová tvár v drese MBK – ďalšia Kanaďanka Cassandra Brownová. “Cassandra je univerzál, pri jej výške disponuje schopnosťami, ktoré ju predurčuju k tomu, aby posilnila nielen našu ofenzívnu hru, ale výrazne má prispieť aj k skvalitneniu našej defenzívy. Zmluva je podpísaná na jeden rok,” uviedol k 188 cm vysokej hráčke manažér klubu Radoslav Popelka.

Okrem nej budú ružomberský dres obliekať aj ďalšie dve mimoriadne zaujímavé hráčky zo Slovenska, ako aj Francúzka a Ukrajinka a Srbka. “Tieto hráčky doplnia kolektív postupne, na ich príchod sa ešte čaká. Súpisku na nastávajúcu sezónu už máme jasnú,” dodal Popelka. Známe sú zdravotné problémy Lucie Kelčíkovej a Radky Stašovej, ktoré kvôli operácii a následnej rekonvalescencii budú absentovať podľa odhadov minimálne do konca kalendárneho roka. Presné informácie o posilách zverejníme koncom tohto týždňa, spolu s uvedením novej verzie internetovej stránky MBK Ružomberok, na ktorej pracoval marketingový tím klubu od konca minulej sezóny.

Príprava Liptáčok sa uskutoční výlučne v domácich podmienkach, kde nájde tím ideálne podmienky vo všetkých oblastiach. “Pred štartom novej sezóny absolvujeme viacero náročných testov. Máme potvrdené prípravné zápasy s Banskou Bystricou, maďarským Miškolcom, zúčastníme sa aj na kvalitne obsadených turnajoch v poľskom Krakove (8. až 10. septembra) a českom Trutnove (15. až 17. septembra),” upresnil manažér MBK.

S prípravou na novú sezónu začali aj prvé mládežnícke družstvá – v rovnakom termíne ako ženy naberajú kondíciu a ladia formu juniorky a staršie žiačky, ktoré budú premiérovo hrať svoje zápasy v Koniarni. “Aj tieto tímy sa budú pripravovať v domácich podmienkach. Začiatok prípravy najmladších mládežníckych tímov sú naplánované na 21. augusta – ide o družstvá mladších mini, starších mini a mladších žiačok,” uzavrel tému Popelka.

Prvé družstvo žien MBK Ružomberok bude v sezóne 2017/2018 účinkovať v domácej extralige a Slovenskom pohári, a po troch rokoch aj v Európskom pohári FIBA. V ňom si zverenky Juraja Suju zmerajú sily s ruským Krasnojarskom, tureckým Mersinom a slovenským rivalom Good Angels Košice. Začiatok extraligy je naplánovaný na 30. septembra.

(c) MBK Ružomberok 2017