Z jasného zápasu dráma, šťastnejšie Rumunky

Rumunská Alba Iulia je považovaná za najväčšieho favorita našej skupiny Stredoeurópskej ligy. Tento predpoklad chcela potvrdiť aj v zápase proti MBK Ružomberok.

Začiatok duelu však nebol zo strany domácich príliš presvedčivý. Ruža držala so svojim súperom krok, a tak sa Rumunkám nepodarilo vytvoriť si súvislejší tlak a vysoký náskok. Prvú štvrtinu vyhrala Alba Iulia len o tri body 20:17.

Od 11. minúty sa však favorit Liptáčkam ušiel. Prišiel totiž výkonnostný skok a domáce si razom vytvorili značný náskok. Po druhej štvrtine už vyhrávali 45:26, teda takmer o 20 bodov. Ružomberčanky márne hľadali úspešný recept na svoje súperky, a tak sa im nepodarilo pripustiť ani náznak drámy či obratu.

V poslednej štvrtine sa však diali veci! Naše žabky siahli na dno svojich síl (hrali už bez tehotnej Veroniky Moravčíkovej), a postupne výrazný náskok Rumuniek takmer zlikvidovali! Po nervóznom finiši, v ktorm sa vyfaulovali len naše hráčky – Tetemondová a Lázárová – boli napokon šťastnejšie domáce, ktorým sa podarilo zápas vyhrať, avšak len o 3 body, hoci viedli aj o vyše 20.

Ružomberok tak dosiahol napokon veľmi prijateľný výsledok, ktorý mu môže v konečnom účtovaní mimoriadne pomôcť. Ak chce Albe Iulii prehru vrátiť, bude mať na to príležitosť až v novom roku. Odveta v Koniarni je naplánovaná na 30. januára.

C.S.U. Alba Iulia – MBK Ružomberok 76:73 (20:17, 45:26, 62:41). Body: Abelová 19, Ursuová 13, Loganová 10, Mitevová 9, Anticová 8, Fodorová 6, Kingová 4, Webbová 2 – Kmeťová 18, D. Baburová 13, Tetemondová a Sujová po 12, Lázárová 9, Kelčíková 5, Letková a A. Baburová po 2. Štvrtiny: 20:17, 25:9, 17:15, 14:32. Úspešnosť streľby: 54% – 47%. Trojky: 8 – 8. TH: 19/14 – 12/11.