Vydarený úvod: Ružomberok – Košice 70:36

300 divákov sa prišlo pozrieť do športovej haly Koniareň na úvodný zápas extraligy, v ktorom si basketbalistky MBK Ružomberok zmerali sily s košickou Cassoviou.

Prvý bod Ružomberka v sezóne 2016/2017 dala Timea Sujová, keď v druhej minúte (v čase 14:32) poslala Liptáčky do vedenia 1:0. Potom tento futbalový výsledok dlhšie ohrieval svetelnú tabuľu. Zverenky Juraja Suju sa však rozstrieľali a v polovici štvrtiny už vyhrávali 14:4. Ich náskok mierne narastal, hosťujúce hráčky nestíhali tempu súperiek. Prvú desaťminútovku vyhrali domáce presvedčivo 19:5. Od 11. minúty však Cassovia zapla na vyššie obrátky, a hoci Ruža svoj náskok kontrolovala, zo sľubného rozletu bol v polovici 2. štvrtiny stav 26:13, neskôr 28:15. Šnúrou 9 bodov však vzápätí MBK upravil na 37:15. Rozdiel 22-bodov v prvom polčase zamáva aj s oveľa zvučnejším tímom ako Cassovia, no mladé Východniarky svoj boj ani zďaleka nevzdávali. Aj druhú štvrtinu však prehrali 13:21. Po polčase bol teda stav, pohodlný pre Ružomberok – 40:18.

Po zmene strán sa hral v Koniarni stále atraktívny basketbal. Liptáčky bez problémov kontrolovali dianie na palubovke, v 26. minúte vyhrávali už o 25 bodov (50:25). Košičanky potom síce mierne skresali náskok domácich na 20 bodov (50:30), ale v závere štvrtiny sa znovu podarilo Sujovej družine bodový rozdiel zvýšiť. Pred poslednou desaťminútovkou tak už bolo o víťazovi rozhodnuté, otázna zostávala už len výška skóre. Zápas sa tak dohrával aj s príkladným povzbudzovaním fanklubu Concordia 1906, koncom stretnutia si domáce hráčky za svoj výkon vyslúžili aj skandovaný potlesk. Cassoviu Košice totiž bez problémov zdolali 70:36.

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: “Vyhrali sme, myslím si, že sme podali poctivý výkon. Mohli sme inkasovať aj menej ako 36 bodov. Miestami nás zrádzala streľba, inak sme pokojne mohli dať aj 85-90 bodov. Ale ten čas, kedy budeme dávať viac bodov, ešte príde. Som vďačný za poctivosť a snahu.”

Ján Hricko, tréner Cassovia Košice: “Prvá štvrtina bola celkom podľa našich predstáv. Potom sme trošku povolili v agresivite. Viazol nám doskok a útočná aktivita, ale domnievam sa, že dostať v Ružomberku len 70 bodov, je slušný výsledok.”

MBK Ružomberok – Cassovia Košice 70:36 (19:5, 40:18, 54:31). Bodovali: Campbellová 16, Kmeťová 14, A. Baburová 11, Sujová 9, A. Moravčíková 7, Mištinová 5, Jarinová a Lázárová po 4 – Migová 12, Mackulínová 9, Lukačíková 7, Mončeková 4, Filičková a Toroková po 2. Štvrtiny: 19:5, 21:13, 14:13, 16:5. TH: 20/15 – 13/9. Trojky: 3-1. Úspešnosť streľby: 44,8% – 27,7%. Doskoky: 39-27. Diváci: 300.

MINUTÁŽ HRÁČOK RUŽOMBERKA: Kmeťová 31:17, Sujová 27:35, Lázárová 27:34, A. Baburová 26:20, Campbellová 23:45, Kelčíková 18:06, Mištinová 17:41, A: Moravčíková 17:28, Jarinová 6:10, Belušová 4:04.