Vianočný duel tesne ovládli Čajky, vyhrali o šesť bodov

Súboj Ruže s Čajkami prilákal do Koniarne tisíc divákov. Tí videli tesné víťazstvo Piešťan. Zo štatistiky vyberáme zaujímavý fakt, že kým Liptáčky hádzali len 2 trestné hody za celý zápas (!), ich súperky až 25..

Bol to posledný zápas Melissy Diawakanovej v drese Ružomberka. Vedenie klubu sa rozhodlo s touto Francúzkou nepredĺžiť zmluvu. S publikom aj pôsobením v Liptove sa rozlúčila 7 bodmi, vytúžené víťazstvo však spolu s tímom nad Čajkami nevybojovala.

Lepšie začali Piešťany, no Ruža držala s nimi krok. V závere úvodnej štvrtiny však zverenky Martina Pospíšila viedli, a vyšla im najmä druhá desaťminútovka, ktorú vyhrali o sedem bodov. Po polčase teda vyhrávali 32:24, a diváci boli v očakávaní tretej štvrtiny, ktorá Ružomberku doposiaľ veľmi nevychádzala. Tentokrát to však bola najsilnejšia pasáž hry domáceho kolektívu, ktorý ju vyhral 18:10 a vrátil sa do zápasu. Pred poslednou desaťminútovkou bolo všetko za stavu 42:42 otvorené. Záver však mali lepší Čajky, najmä desiatky sekúnd pred klaksónom už získali náskok, ktorý Ruža nedokázala zmazať.

Zverenky Juraja Suju prestrieľali súperky v úspešných trojkách 5-1, mali aj vyššiu úspešnosť streľby (46 ku 39%), no hádzali len dva trestné hody, kým Piešťany až 25.

Na zápas z pohľadu trénerov sa pozrieme v ďalšom článku.

MBK Ružombrok – Piešťanské Čajky 53:59 (13:14, 24:32, 42:42). Mištinová 12, Janoščíková 9, Campbellová 8, Diawakanová 7, Brownová 6, Kováčiková 5, Bozókiová 4, Jackovecová 2 – Bartáková 13, Podrugová 12, Zohnová a Smithová 9, Slamová 4, Mikulášiková 2. Štvrtiny: 13:14, 11:18, 18:10, 11:17. TH: 2/2 – 25/18. Trojky: 5-1. Diváci: 1000. Úspešnosť streľby: 46% – 39%. Najviac času na palubovke (MBK): Mištinová 33:41, Campbellová 30:54, Brownová 26:23, Janoščíková 25:57, Kováčiková 25:05.