Valosun zdolala Ruža o 19 bodov

Dva prípravné zápasy s popredným českým družstvom Valosun Brno odohrali počas víkendu basketbalistky MBK Ružomberok v domácej športovej hale Koniareň.

Prvý duel v piatok priniesol jasné víťazstvo Ružomberka o pohodlných 19 bodov. Náskok si zverenky Juraja Suju vytvorili už v prvom polčase, po ktorom viedli o 16 bodov (44:28). Opraty zápasu nepustili z rúk ani po zmene strán, kontrolovali vývoj stretnutia, a napokon zaslúžene vyhrali takmer o 20 bodov. Najlepšou strelkyňou bola Lázárová so 14 bodmi, 13 bodov zaznamenali Alexandra Baburová a Sujová. Odveta v sobotu vyšla lepšie Valosunu, hoci ešte do polčasu vyhrávali Liptáčky o 16 bodov (46:30). Záver však patril Brnu, duel vyústil do predĺženia, v ktorom uspeli hostky a zvíťazili tak tesne o tri body (76:73). Najbližšie sa Ružomberčanky predstavia v dvojzápase na pôde druhého brnenského tímu Handicap (predtým BK Žabiny), s ktorým odohrajú stretnutia v piatok 16. a sobotu 17. septembra.

PRÍPRAVA – PIATOK 9.9.: MBK Ružomberok – Valosun Brno 73:54 (44:28), Lázárová 14, A. Baburová a Sujová po 13. SOBOTA 10.9.: MBK Ružomberok – Valosun Brno 73:76 pp (46:30), A. Baburová 18, Sujová 16, Campbellová 14.

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM: piatok 16. a sobota 17.9. Handicap Brno – MBK Ružomberok (hrá sa v Brne).