Ružomberčankám sa duel proti úradujúcemu majstrovi Good Angels Košice nie celkom vydaril. Zverenkám Petra Jankoviča podľahli o 15 bodov, no tréner MBK mal na “iné vplyvy” zápasu svoj jasný názor. Prinášame vám ho…

“V prvom polčase to nebolo len o basketbale. Jednoznačne môžem povedať, že nebolo všetko s “kostolným poriadkom”. Niektorí aktéri tohto duelu, a nemyslím tým hráčky ani trénerov, nemali rovnaký prístup k obidvom družstvám,” povedal v reakcii po stretnutí Good Angels Košice – MBK Ružomberok (67:52) tréner Ruže Juraj Suja.

Podľa jeho slov, bolo na výkone Liptáčok badať “ručnú brzdu” z víkendového sklamania vo Final Four CEWL, v ktorom si naše žabky po dvoch prehrách v semifinále aj zápase o tretie miesto odniesli len zemiakové medaily. “Mali sme v stretnutí s Košicami aj dobré pasáže, myslel som si však, že bude to dlhšie otvorené. Že sa so súperom viac pobijeme o víťazstvo.”

Košice, ktoré deň pred zápasom nečakane vymenili trénera, resp. po abdikácii Maroša Kováčika (ten podľa tlačových agentúr odstúpil z postu aj kvôli nezhodám s generálnym manažérom Good Angels Košice Danielom Jendrichovským) sa tímu ujal dovtedajší asistent Peter Jankovič, už hrali oslabené o niektoré zahraničné hráčky. “Stále však majú svoju vysokú kvalitu, veď v tíme pôsobí 6-7 hráčok, ktoré pravidelne nastupovali v euroligových zápasoch,” pripomína Suja.

Ako následne doplnil, aj v stretnutí proti Ružomberku bolo silu Košíc vidno. “Celý zápas dokázali kontinuálne hrať na úrovni, kým my sme mali veľké výpadky, ktoré nás v konečnom dôsledku stáli lepší výsledok. Rozhodli aj detaily, ktorých sa nám nepodarilo vyvarovať.”

Najbližší duel, ktorý bude posledným v základnej časti domácej extraligy, odohrajú Ružomberčanky už tento piatok 18. marca. Ich súperom bude od 17:00 v Koniarni tím ŠKP 08 Banská Bystrica.

(c) MBK Ružomberok 2016