Po zápase tradičná rutina. Novinári sa najprv sústredia okolo lavičky hostí, kde ich zaujíma názor trénera na zápas, a potom sa presunú k domácemu koučovi, aby si vypočuli jeho hodnotenie stretnutia v Koniarni.

Inak tomu nebolo ani v sobotu. Po extraligovom zápase, v ktorom Košice tesne zvíťazili nad Ružomberkom 61:52, dostal najprv slovo lodivod Good Angels Peter Jankovič. “Videli sme veľmi napínavý a tvrdý basketbal. Stretli sa dve družstvá, ktoré účinkujú v Európskom pohári FIBA. Možno trošku viac skúseností na našej strane napokon rozhodlo, dobrou obranou sme dokázali eliminovať domáci tím, ktorý hral veľmi dobre, agresívne, aj v obrane, aj v útoku. Zápas bol pre divákov veľmi zaujímavý.”

Pochvala trénera Košíc na adresu výkonu a družstva MBK Ružomberok pokračovala: “Priznám sa, čakal som náročný zápas. Vedeli sme, že Ružomberok vymenil väčšinu družstva. Súčasťou tímu sú teraz mimoriadne kvalitné hráčky, tréner Juraj Suja s nimi odvádza veľmi dobrú prácu. Myslím si, že basketbal v ich podaní už má naozaj kvalitnú úroveň. Káder MBK je podstatne vyšši ako v minulosti, vedia túto danosť využiť, majú silu pod košom. Bude to s nimi čoraz náročnejšie. O to viac si vážim toto víťazstvo, ktoré sme v Koniarni napokon udržali.”

Tréner Liptáčok Juraj Suja celkom nezvyčajne vyslovil spokojnosť s hrou svojho družstva napriek tomu, že s Košicami prehralo. “Podaril sa nám vstup do zápasu, držali sme sa statočne. Trošku sme stratili koncentráciu v obrane v druhej štvrtine. Za stavu, keď sme mali na svojom konte jediný faul, sme dovolili súperovi skórovať šesť či sedem bodov zvnútra, čo je neprípustné. Vtedy sa nám Košice bodovo vzdialili, a vývoj zápasu už v podstate kontrolovali.”

Druhý polčas podľa jeho slov otvoril Ružomberok kŕčom v útoku, tímu trvalo určitý čas, kým nabralo správny rytmus. “Hrali sme do konca, bojovali sme, snažili sme sa. Košice však ukázali väčšinu rutinu, skúsenosti na ich strane pretavili do tesného víťazstva. Myslím si však, že sme ukázali aj veľa pozitív. Mrzí nás, že nás zradila streľba, na tom musíme popracovať. Dali sme dve trojky. Keby ich bolo päť či šesť, už je to o inom…”

Ružomberčanky čaká už v stredu 11. októbra premiéra v EuroCupe, v ktorom účinkujú po trojročnej prestávke. Doma v Koniarni sa predstavia od 17:00 proti ruskému celku Enisey Krasnojarsk. Potom v sobotu 14. októbra, netradične o 15:00 (kvôli futbalu MFK-Zlaté Moravce o 18:00) bude ich súperom rovnako v Koniarni družstvo BKM Junior UKF Nitra.

(c) MBK Ružomberok 2017