Šok pod Urpínom: Ruža prehrala s Bystricou

ŠKP 08 Banská Bystrica bola ďalším súperom basketbalistiek MBK Ružomberok v predohrávanom 16. kole domácej extraligy. Duel sa odohral v hale na Štiavničkách.

A od začiatku sa nevyvíjal podľa očakávaného scenára. Liptáčkam sa nedarila streľba, naopak, Bystrické Pumy vycítili šancu uspieť a prvú štvrtinu vyhrali, dokonca nečakane vysoko o 10 bodov. Druhú desaťminútovku vyhrali síce zverenky Juraja Suju 16:8, no na polčasovú prestávku odchádzali s dvojbodovým mankom (28:30). Ani po zmene strán sa Ružomberku nedarilo podľa predstáv. Dramatická bola hlavne záverečná časť hry, ešte tri minúty pred koncom vyhrávala domáca Banská Bystrica o dva body 56:54. V poslednej minúte zvrátila výsledok na stranu Ružomberka úspešným pokusom Taijah Campbellová (58:57). Nasledoval oddychový čas 30 sekúnd pred koncom, a po ňom premenila Sujová len jeden trestný hod (59:57), no na opačnej strane uspela po faule v obidvoch šestkách Verlíková a vyrovnala tak na 59:59. Znovu prišiel na rad oddychový čas, po ktorom sa však už nič nezmenilo a tak sa nečakane pod Urpínom predlžovalo. V ňom mali lepšiu mušku Bystričanky, ktoré napokon dokázali získať cenný skalp Ružomberka.

ŠKP 08 Banská Bystrica – MBK Ružomberok 62:60 pp (22:12, 30:28, 41:40 – 59:59). Jassová 17, Verlíková 15, Matejčíková 12, Striešová 10 – Kelčíková 18, Sujová 15, Lázárová 7, Campbellová 6. TH: 30/21 – 16/12. Trojky: 3-2. Štvrtiny: 22:12, 8:16, 11:12, 18:19 – 3:1. Diváci: 110. Úspešnosť streľby: 31% – 36%.