Ďakujeme! Celá kvalifikácia ME žien sa odohrá v Ružomberku!

Vo vynikajúcej atmosfére pred 1600 divákmi zdolali v Koniarni reprezentantky Slovenska v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2019 Island s prehľadom 78:62.

Fantastická atmosféra panovala dnes v Koniarni. Ružomberok dokázal, že je aj basketbalovým mestom, a pripravil reprezentácii úžasné podmienky. Výkon národného tímu, za ktorý odmietli hrať viaceré hráčky, najmä z Košíc a Piešťan, však bol spočiatku rozpačitý. Prvú štvrtinu Slovenky prehrali o dva body, no zvyšné tri už dominovali, a počas týchto pasáži neustále vyhrávali. Do polčasu išli s vedením o päť bodov.

Domáci fanklub Concordia 1906, ktorý podporuje ružomberské tímy počas roka, tentokrát presedlal na podporu Slovenska, a išlo mu to ukážkovo. Postaral sa o búrlivé prostredie, v ktorom sa zverenkám Petra Kováčika muselo hrať dobre. Výsledkom bolo víťazstvo v tretej, ale hlavne v poslednej štvrtine, ktorú ovládli 21:11, a celkovo duel vyhrali presvedčivo o 16 bodov.

Výsledkom dnešnej vysokej návštevy, prvotriednej atmosféry, ale aj prajného prostredia, je konštatovanie vedenia SBA, že celú kvalifikáciu ME 2019 odohrajú basketbalistky Slovenska práve v Ružomberku! Toto rozhodnutie sa zrodilo bezprostredne po skončení zápasu, kedy boli zodpovední funkcionári z národnej asociácie maximálne spokojní s podmienkami, aké Ružomberok reprezentácii poskytol.

Slovensko – Island 78:62 (15:17, 37:32, 57:51). Hruščáková a Oroszová po 17, Mištinová a Felixová po 12, Kováčiková 9, Dudášová 7, Bartánusová 4 – Sverrisdóttirová 23, Ámundadóttirová a Ágústsdóttirová po 8. Štvrtiny: 15:17, 22:15, 20:19, 21:11. TH: 22/18 – 16/11. Trojky: 6-9. Diváci: 1600.