Slovan nemal šancu. Ruža vyhrala 79:37

MBK Ružomberok – ŠKP 08 Banská Bystrica

Slovan Bratislava hostil v ďalšom kole naše hráčky MBK Ružomberok. Očakávalo sa jasné víťazstvo zvereniek Juraja Suju proti súperovi, s ktorým majú Liptáčky výrazne pozitívnu bilanciu.

Už prvá štvrtina jasne naznačila, akým smerom sa bude zápas v Bratislave uberať. Ružomberok od začiatku diktoval tempo, v úvodných desiatich minútach dali Slovanistky len úbohé 4 body, kým Ružomberčanky strelili až 16 bodov. Podobný scenár pokračoval aj potom, druhá štvrtina sa skončila ešte výraznejším víťazstvom MBK v pomere 22:7. Po polčase tak Liptáčky vyhrávali až o 27 bodov – 38:11.

O zápase už bolo prakticky rozhodnuté. Ružomberok bez problémov kontroloval pohodlný náskok, tréner Juraj Suja dal priestor všetkým hráčkam na súpiske. Najviac sa darilo legionárke Campbellovej, ktorá zaťažila konto súperiek 16 bodmi, Sujová pridala ďalších 14, Bartánusová 12 bodov. Ružomberok napokon úlohu favorita zvládol bez najmenších problémov, a stretnutie dotiahol do víťazného konca 79:37.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 37:79 (4:16, 11:38, 25:59). Talajková 9, Dulová a Vargová po 7, Zarevúcka 4, Mlynarovičová 3, Marcová a Oštadálová po 2 – Campbellová 16, Sujová 14, Bartánusová 12, Kelčíková 10, Kmeťová 9, Mištinová 8, Lázárová 5, Moravčíková 4, Belušová 1. Štvrtiny: 4:16, 7:22, 14:21, 12:20. TH: 6/3 – 18/11. Trojky: 4-8. Úspešnosť streľby: 31% – 58%. Diváci: 100.