Slovan hrýzol len v úvode, Ruža s pohodlnou výhrou

MBK Ružomberok - BK Slovan Bratislava

Bratislava mohla byť po Banskej Bystrici a Košiciach tretím mestom, ktoré Ružomberok v úvode novej sezóne pokorí. Tak sa aj stalo, zverenky Juraja Suju dominovali v každej časti hry a napokon sa zaslúžene radovali z presvedčivého víťazstva.

Duel odštartoval úspešný trojkový pokus Kmeťovej. Rovnako za tri body sa potom presadila aj A. Baburová. Ružomberčanky síce od začiatku viedli, ale tréner Suja nebol spokojný s ich hrou v obrane, a preto prišiel prvý oddychový čas už v 5. minúte za stavu 12:8. Domácim sa strelecky darilo spoza veľkého oblúka, ďalšiu trojku pridala Remenárová. Liptáčky si udržiavali dostatočný bodový odstup od súpera, najbližšie k vyrovnaniu bol Slovan v 7. minúte (12:14).

Po náhlom a veľmi vydarenom prechode na osobný pressing získali na začiatku druhej štvrtiny Ružomberčanky náskok už 12 bodov – 30:18. Nasledoval oddychový čas hosťujúceho trénera. Určite sa domácim basketbalistkám darilo aj vďaka mohutnému povzbudzovaniu aktívneho fanklubu Concordia 1906. V 16. minúte padol prvý kôš Slovana v druhej štvrtine (!), ale to už viedol MBK o 17 bodov – 38:21.

Aj po prestávke začali lepšie Liptáčky úspešnou trojkou Letkovej. Po polovici tretej štvrtiny vyhrával Ružomberok o 22 bodov – 54:32. Celú desaťminútovku si úspešne strážil a zvyšok náskok pred bratislavským súperom, až na jej konci viedol o takmer 30 bodov – 63:34. Za túto časť hry odmenili diváci domáce hráčky zaslúženým skandovaným potleskom.

Kým v predchádzajúcich úvodoch štvrtín sa Ruži darilo otvoriť hru trojkou, v poslednej časti sa o to neúspešne pokúšali Lázárová aj Letková. Celkovo bolo záverečných desať minút veľmi chudobných na body. Prvý kôš padol až po vyše troch minútach hry. Po hluchých pasážach, v ktorých MBK nenadviazal na výsledky ostatných štvrtín, sa tesne pred koncom odpútal od súpera až na rozdiel 38 bodov – 77:39 v 39. minúte. Záver zápasu prikrášlil ukážkový kôš v podaní domácej kapitánky Lázárovej.

MBK Ružomberok – BK Slovan Bratislava 79:41 (23:18, 43:25, 63:34). Diváci: 550. Štvrtiny: 23:18, 20:7, 20:9, 16:7. Bodovali – Ružomberok: Lázárová 16, D. Baburová 15, Letková 14, Remenárová 13, Kmeťová 11, A. Baburová 10. Bratislava: Riecka 12, Pribulová a Polcerová po 7, Krizmová 6. Trojky: 7:2. Vývoj zápasu: 8:4, 12:6, 14:12, 21:14, 25:18, 33:18, 40:23, 48:25, 54:32, 63:34, 71:39.