Slabší začiatok, silný koniec a vysoká výhra

Ružomberčanky cestovali na ďalší zápas domácej extraligy do Šamorína, ktorý bude koncom mesiaca hostiť účastníčky Slovenského pohára. Papierový favorit bol jasný – MBK Ružomberok…

Domáce basketbalistky, ktoré vedie bývalý ružomberský manažér a tréner Stanislav Onuška, sa však na Liptáčky pripravili veľmi dobre. Úvodnú štvrtinu držali so zverenkami Juraja Suju krok. Celkovo padlo za desať minút málo košov, 11 bodov dosiahli Šamorínčanky, o dva viac Ružomberok, ktorý aj na južné Slovensko neváhala prísť podporiť skupina fanúšikov MBK.

Vo vynovenej hale vládla solídna atmosféra, o ktorú sa postaralo približne 250 divákov. Druhá štvrtina už bola zo strany Ruže o čosi lepšia, v 16. minúte viedli Liptáčky o šesť bodov (25:19). Potom sa zobudili aj domáce, ktoré vycítili šancu bodovo sa dotiahnuť na MBK. Znížili na 21:25, no v závere pred polčasom zapla na vyššie obrátky aj Sujova družina a minútu pred prestávkou bol stav 21:31. Druhá štvrtina vyšla lepšie Ružomberku, ktorý ju vyhral 23:13 a do šatní tak išiel s náskokom dvanástich bodov.

Výborný nástup mali hráčky MBK do tretej štvrtiny, natiahli bodový rozdiel na 15 bodov, no aj tento pokus o rozhodnutie zápasu dokázal Šamorín zachytiť, a znovu sa priblížil Ružomberku takmer na desať bodov. To už však neplatilo sedem minút pred koncom zápasu, keď Sujov tím zásluhou veľmi úspešnej streľby (nad 50%) vyhrával o 20 bodov (62:42). Fantastický záver, keď 4 minúty pred klaksónom viedla Ruža už 69:42 (záverečná štvrtina do tohto momentu vyznela bodovo pre MBK senzačne 14:0), definitívne rozhodol o osude zápasu.

ŠBK Šamorín – MBK Ružomberok 47:74 (11:13, 24:36, 42:55). Najviac bodov – ŠBK: Mračnová 16, Lewisová 10, Bartánusová 9, Hašková a Slamová po 5. MBK: Lázárová 17, Kelčíková a Kmeťová po 13, Sujová 12, A. Baburová 6. Štvrtiny: 11:13, 13:23, 18:19, 5:19. Diváci: 250. Trojky: 2-5. TH: 7/5 – 11/9. Úspešnosť streľby: 33% – 51%.