Skvelé! Ruža sfúkla Rumunky a vyhrala skupinu CEWL!

Až tri hráčky chýbali MBK Ružomberok v dôležitom zápase proti rumunskej CSU Alba Iulia v záverečnom zápase skupinovej fázy CEWL. Pre chorobu nenastúpili Alexandra Baburová a Letková, do duelu nezasiahla ani Kováčiková. Rumunkám však tiež urobil škrt cez rozpočet zlý zdravotný stav rozohrávačky Abelovej…

Ružomberok síce v úvode prehrával 5:8, no vzápätí, po trojkách Tetemondovej a Kmeťovej otočil stav na 16:9. V tejto fáze sa podstatne viac darilo zverenkám Juraja Suju, v 9. minúte už bolo 20:10. Skandovaný potlesk vyše tisícky divákov už v prvej štvrtine veru Koniareň dlho nezažila. Nič na náhodu v tomto dôležitom zápase nenechal ani domáci fanklub Concordia 1906, ktorý povzbudzoval Ružu ukážkovo a v hojnom počte.

MBK Ružomberok - C.S.U. Alba Iulia

Zaslúžene vstupoval MBK do druhej štvrtiny s náskokom 10 bodov. Streleckú mušku mal na svojej strane Sujov kolektív, kým Rumunky sa pod košom a spoza oblúku trápili. Už v 22. minúte narástol náskok Liptáčok na 15 bodov (29:14). Hala na chvíľku stíchla po ojedinelej trojke Alba Iulie, no následne burácala znovu, keď predviedla ukážkovú individuálnu akciu Kelčíková, po nahrávke Dominiky Baburovej (31:17). Aj druhá desaťminútovka bola v réžii domácich žabiek, ktoré išli na „veľkú“ prestávku za stavu 42:31.

Fantasticky začala Ruža po polčase. Dve trojky Sujovej znamenali zvýšenie náskoku na rozdiel 17 bodov (48:31). Zakrátko už vyhrávali Sujove zverenky o 20 bodov (52:32), a vo výbornej atmosfére držali opraty zápasu pevne v rukách. V 28. minúte už viedol Ružomberok o 22 bodov (60:38), a to sa súperkám hra vôbec nedarila. A tak aj tretia desaťminútovka patrila domácemu kolektívu v pomere 20:13.

Veľký obrat v stretnutí či tlak Rumuniek v záverečnej štvrtine sa nekonali. Naopak, po minúte bol náskok MBK 22-bodový. A nielen to, kým domáce hráčky hrali s chuťou, presnosťou a bez vážnejších chýb, hostkám sa nedarilo, trápili sa aj strelecky. Na celkové prvenstvo v skupine Stredoeurópskej ligy potreboval Ružomberok akékoľvek víťazstvo. To sa mu napokon podarilo dosiahnuť po veľmi dobrom výkone, no aj vďaka tomu, že rumunský tím zrejme nemal v Koniarni svoj deň.

MBK Ružomberok – C.S.U. Alba Iulia 82:63 (22:12, 42:31, 62:40). Bodovali – MBK: Kmeťová 17, Lázárová 14, Tetemondová a Kelčíková po 13, Sujová a D. Baburová po 11, Moravčíková 3. CSI: Dyerová 15, Ursuová 13, Webbová, Karakasevićová a Hadzovićová po 9, Antićová 5, Dincaová 3. Štvrtiny: 22:12, 20:19, 20:13, 20:19. Rozhodcovia: Kúkelčík, Lukáč, Životský. TH: 28/25 – 21/11. Trojky: 9:6. Úspešnosť streľby: 42% – 38%. Diváci: 1100.