Ružomberská radosť v Prahe: VŠ – MBK 61:68

Po víťaznom zápase proti Popradu, v ktorom si Ružomberčanky schuti zastrieľali a uštedrili Východniarkám nepopulárnu stovku, čakal zverenky Juraja Suju ďalší duel v Stredeurópskej lige. Cestovali do Prahy na stretnutie proti VŠ.

Veľkou stratou pre Ružu bola absencia Tetemondovej, ktorá napokon do zápasu nezasiahla zo zdravotných dôvodov. Do hlavného mesta Českej republiky však meralo cestu aj viacero skalných fanúšikov Ruže, a veru ich bolo v modernej hale počuť počas celého zápasu. Ten bol od začiatku ako na hojdačke, obidva celky sa striedali vo vedení. Herne bola úvodná štvrtina vyrovnaná, no napokon ju bodovo ovládli domáce Pražanky, ktoré nastrieľali za desať minút 25, kým MBK len 22 bodov. A to si Liptáčky držali vynikajúcu úspešnosť streľby na úrovni 60%, oproti 47% ich súperiek.

Napriek sústavnému povzbudzovaniu ružomberských fanúšikov nevyšiel zverenkám Juraja Suju vstup do druhej štvrtiny, a už po troch minútach prehrávali 24:32. Navyše, Kmeťová mala na svojom konte už tri fauly, a tak ju tréner s palubovky logicky stiahol. Po košoch sestier Baburových skresala Ruža náskok súpera na štyri body. Dominika Baburová následne priblížila MBK na rozdiel jediného bodu, a Letkovej kôš znamenal tri minúty pred polčasom vedenie Liptáčok 35:34. Záver však vyšiel lepšie domácim, ktoré išli na prestávku s trojbodovým vedením.

V polovici tretej štvrtiny však vďaka zlepšenému výkonu už Ružomberok vyhrával (46:44), a stále si držal úspešnosť streľby nad hranicou 50%, čo neplatilo o Pražankách (43%). Následne však svoje stopercentné strelecké pokusy nepremenili Kelčíková a Lázárová, ich súperky boli úspešnejšie a znovu otočili stav vo svoj prospech – 48:46. Šancu na zvrátenie skóre znovu nevyužili Lázárová (nepremenené dva trestné hody) a aj Kelčíková (kroky pred úspešným dvojbodovým zásahom). Nedarilo sa však ani domácim. Vyprodukovali niekoľko chýb, ktoré Ruža potrestala, a pred záverečnou časťou hry vyhrávala o dva body.

Dramatický duel pokračoval, posledné minúty začala lepšie Ruža. Päť minút pred koncom vyhrávala už o osem bodov (61:53), a potom vďaka skvelému čítaniu hry zvýšila kapitánka MBK Lázárová už na 63:53. Za tri minúty dali Ružomberčanky 10 bodov, Pražanky ani jediný. Halou v hlavnom meste ČR sa aj v závere ozývalo “Ruža, do toho”. Darilo sa najlepšej strelkyni MBK Alexandre Baburovej, ktorá 90 sekúnd pred koncom dala znovu Ruži 10-bodové vedenie (68:58). Vďaka vynikajúcemu finišu si napokon Liptáčky vedenie ustrážili a nad Prahou vyhrali o sedem bodov.

VŠ Praha – MBK Ružomberok 61:68 (25:22, 40:37, 49:51). Bodovali – VŠ: Mircová 11, Záplatová a Pudláková po 9, Sládková a Krejzová po 7, Opočenská 6, Šípová a Bakajsová po 5, Nováková 2. MBK: A. Baburová 18, Lázárová 14, D. Baburová 13, Letková 8, Kmeťová 6, Moravčíková 4, Sujová 3, Kelčíková 2. TH: 10/7 – 20/15. Trojky: 8:1. Štvrtiny: 25:22, 15:15, 9:14, 12:17. Úspešnosť streľby: 43% – 45%. Diváci: 200.