Ružomberok valcuje ďalej, Šamorín prehral o 29 bodov

V predposlednom domácom zápase nadstavbovej časti extraligy nastúpili hráčky MBK Ružomberok v Koniarni proti Šamorínu.

Podľa očakávania si nad súperom z južného Slovenska bez problémov poradili. Už prvú štvrtinu vyhrali zverenky Juraja Suju 24:17, no hlavný základ vysokého víťazstva položili v druhej štvrtine, kedy svoje súperky prestrieľali 24:4, a po polčase tak vyhrávali už o 27 bodov. Druhý polčas síce začali trošku lepšie hosťujúce basketbalistky, no Ruža sa rýchlo vrátila do koľají z úvodných 20 minút, nepripustila ani len náznak drámy, a napokon vyprevadila Šamorín s prehrou o 29 bodov. Z domácej lavičky sa bodovo najviac darilo Lázárovej, autorke 18 bodov, A. Baburová pridala 15, Kelčíková 11. Už v drese Šamorína hrajúca Sujová zaťažila konto Ružomberka piatimi bodmi.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 79:50 (24:17, 48:21, 68:36). Lázárová 18, A. Baburová 15, Kelčíková 11, Campbellová a Kmeťová po 10 – Slezáriková 16, Vyňuchalová 9, Hašková 7, Sujová 5. Štvrtiny: 24:17, 24:4, 20:15, 11:14. TH: 30/24 – 11/7. Trojky 5-7. Úspešnosť streľby: 45% – 32%. Diváci: 500.