Ružomberok takmer prekvapil majstra z Košíc

MBK Ružomberok - Good Angels Košice

Good Angels Košice, úradujúci slovenský majster, bol ďalším súperom basketbalistiek MBK Ružomberok v domácej extralige. Súboj v športovej hale Koniareň sledovalo 1000 divákov.

A tí boli od začiatku svedkami celkom napínavého súboja. Ružomberok sa vyrovnal Košiciam v agresivite aj bodoch, stačil na majsterky väčšinu prvej štvrtiny. Zverenkám Petra Jankoviča sa podarilo vytvoriť si väčší náskok až v závere štvrtiny, ktorú napokon Košice vyhrali 16:9. Druhá desaťminútovka však už bola v réžii Good Angels, keďže favorit zápasu ju vyhral o 7 bodov, a teda po polčase vyhrával 38:24.

Myšlienky na zvrat v stretnutí vyriešili Košičanky za pár minút v tretej štvrtine, v ktorej odskočili Ružomberku aj na 20 bodov. Začiatkom záverečnej desaťminútovky sa však MBK dotiahol na súperky aj na rozdiel 9 bodov, a tak bolo v posledných chvíľach zápasu o napätie postarané. Domáce hráčky sa dokonca priblížili aj na 5 bodov, a v hektickom závere siahali po obrovskom prekvapení, skúsený majster si však napokon s vypätím všetkých síl víťazstvo ustrážil.

MBK Ružomberok – Good Angels Košice 59:65 (9:16, 24:38, 36:53). A. Baburová 15, Kmeťová 13, Lázárová 11 – Oblaková 18, Allenová 13, Jurčenková 9. Štvrtiny: 9:16, 15:22, 12:15, 23:12. Diváci: 1000.