Ružomberok obhájil extraligové striebro

MBK Ružomberok - Good Angels Košice Play Off

2600 divákov v ružomberskej športovej hale Koniareň hnalo dnes podvečer dopredu zverenky Juraja Suju vo štvrtom zápase finálovej série. Košice mali v ňom mečbal, ktorý aj využili.

Hráčky MBK Ružomberok obhájili minuloročné striebro a v extralige ročníka 2013/2014 tak obsadili druhé miesto. Majsterkami SR sa stali zverenky Maroša Kováčika – tím Good Angels Košice.

Štvrtý zápas finálovej série prilákal v nedeľu 27. apríla podvečer do Koniarne rekordnú návštevu 2600 divákov. O perfektnú atmosféru sa staral najmä domáci fanklub Concordia 1906, Košičanky podporovala hŕstka priaznivcov.

Na palubovke to bol vyrovnaný duel len prvú štvrtinu. V nej dokázala Ruža reagovať na košickú hru a striedať sa so súperom vo vedení. Po Baburovej koši v siedmej minúte Ružomberok odskočil na 13:8, Kováčik si zobral oddychový čas. Ten hostkám pomohol, a záver štvrtiny zvládli lepšie, otočili a vyhrali ju 17:15.

Druhé dejstvo už Košičanky ovládli hru, ušli Ružomberčankám, ktorým sa nedarila predovšetkým streľba. Do polčasových kabín odchádzali družstvá za stavu 27:35. Najväčšou katastrofou pre MBK bola tretia desaťminútovka, ktorú Liptáčky prehrali o hrozivých 12 bodov (10:22), a o osude zápasu už bolo takmer rozhodnuté. Pred záverečnou časťou bol rozdiel 20 bodov (37:57).

Sedem minút pred koncom však Košičanky poľavili, Ruža zapla na vyššie obrátky, a dokázala znížiť stav na 56:63 (37. min). Následne však schladila optimizmus domácich trojkou Žirková. Napriek enormnej snahe už Liptáčky nedokázali dotiahnuť a zápas prehrali.

Bola to však pekná séria, a hlavne nádherné dva domáce zápasy v ukážkovej atmosfére.

Ružomberok získal striebro. Snáď to vyjde o rok. Ruža, do toho!

4. finále: MBK RUŽOMBEROK – Good Angels Košice 61:73 (15:17, 27:35, 37:57). Rozhodovali: Ženiš, Lámoš, Margala. Štvrtiny: 15:17, 12:18, 10:22, 24:16. Trojky: 2:4. Diváci: 2600. Najviac bodov: Brezániová, Baburová a Kmeťová po 14, Vesterbergová a Murphyová po 7 – Bálintová a Kizerová po 15, Žirková 13, Hruščáková 10.