Ružomberok bez zaváhania do semifinále

PLAY OFF MBK Ružomberok- BK Slovan Bratislava

2:0 na zápasy. Basketbalistky MBK Ružomberok urobili vo štvrťfinále slovenskej extraligy so Slovanom Bratislava krátky proces, a po dvoch jasných víťazstvách ich v semifinále domácej súťaže čakajú nepríjemné Piešťanské Čajky.

S jasným cieľom vyhrať a najkratším možným spôsobom sa tak dostať cez štvrťfinále cestovali hráčky MBK Ružomberok na odvetný štvrťfinálový duel do Bratislavy. Už v prvej štvrtine vicemajster z Liptova deklaroval, akým spôsobom sa má uberať zápas. Úvodnú desaťminútovku vyhrali zverenky Juraja Suju o 14 bodov (29:15), a vykročili tak správnou nohou za víťazstvom. Druhá a tretia štvrtina bola z ich strany slabšia, po uspokojení sa z úvodu zápasu tesne prehrala Ruža tieto pasáže duelu 16:18 a 15:20. Naplno zabrala až v poslednej časti hry, v ktorej Bratislave nastrieľala 18 bodov, kým súper dosiahol len 6. Napokon sa zrodilo jasné víťazstvo Ružomberka o takmer 20 bodov – 78:59.

Najlepšou strelkyňou Liptáčok bola s 20 bodmi Murphyová, ktorá si na svoje konto pripísala aj štyri trojky. Darilo sa aj Černákovej s 18 a Staalvantovej s 15 bodmi. Za domáce hráčky dali najviac bodov Horonyová (11), po desať pridali Talajková a Riecká. V zápase padlo až 18 trojbodových pokusov, z toho desať na strane Ruže.

Najbližším súperom Ružomberka budú Piešťanské Čajky, ktoré si rovnakým skóre 2:0 na zápasy poradili s Cassoviou Košice.

BK Slovan Bratislava – MBK Ružomberok 59:78 (15:29, 18:16, 20:15, 6:18). Najviac bodov: Horonyová 11 (3 trojky), Talajková a Riecká po 10 – Murphyová 20 (4 trojky), Černáková 18, Staalvantová 15. TH: 14/9 – 16/10, fauly: 21 – 17, trojky: 8 – 10, rozhodovali: Ženiš, Macura a Bara, 120 divákov. Konečný stav série 0:2, do štvrťfinále postúpil MBK Ružomberok.