Ruža zdolala Banskú Bystricu o 33 bodov

MBK Ružomberok - BK ŠKP 08 Banská Bystrica

V nových oranžových dresoch s nápisom „MBK Ružomberok“ a logom mesta nastúpili na svoj prvý zápas extraligy ročníka 2014/2015 zverenky Juraja Suju. Ich súperom bol nováčik súťaže – BK ŠKP 08 Banská Bystrica.

Ružomberčanky začali zle, a už v druhej minúte prehrávali 0:5. Potom však zapli na vyššie obrátky a o dve minúty už bolo 8:7. Domáci favorit sa ťažšie rozbiehal, ale napokon aj zásluhou výbornej kapitánky Lázárovej a A. Baburovej si do konca úvodnej desaťminútovky vybudoval slušný osembodový náskok – 23:16.

Aj druhé dejstvo odštartovali lepšie Banskobystričanky, ktorým patril prvý kôš. Potom sa však akoby vytratila z ich hry ľahkosť, chýbala im rozvaha v útoku a pozornosť v obrane. To využilo predsa len skúsenejšie, aj keď mladé mužstvo Ružomberka na zvýšenie náskoku. V 15. minúte to bolo už o trinásť bodov – 31:18, tri minúty pred polčasom dokonca po trojke A. Baburovej už vyhrávali o 21 bodov – 39:18.

Obraz hry sa výraznejšie nezmenil ani po prestávke. 300 divákov v Koniarni videlo dominanciu Ružomberka, hostky spod Urpína kvalitou nestačili na skúsenejšie, a aj bojovnejšie domáce družstvo. O náladu v hale sa staral fanklub Concordia 1906. Náskok Liptáčok sa síce podarilo Bystričankám mierne skresať, ale stále išlo o rozdiel takmer 20 bodov.

Poslednú štvrtinu začali domáce vo veľkom štýle. Priam exhibičnú akciu rozohrali po osi Lázárová – A. Baburová – Remenárová. Posledná menovaná spod koša zvyšovala na rozdiel 23 bodov. O osude zápasu už bolo rozhodnuté, otáznou bola len výška celkového skóre. Napokon zdolal Ružomberok Banskú Bystricu jasne o 33 bodov.

Najbližší domáci zápas extraligy odohrajú zverenky Juraja Suju v Koniarni už budúcu sobotu 18. októbra, kedy privítajú BK Slovan Bratislava. Začiatok je tradične o 17.00.

Extraliga žien 2014/2015, 1. kolo: MBK RUŽOMBEROK – BK ŠKP 08 BANSKÁ BYSTRICA 82:49 (23:16, 43:20, 61:42). Diváci: 300. Bodovali: Ružomberok – A. Baburová 25, Lázárová 22, Remenárová 12, D. Baburová 11, Letková 10, Kudličková 2. Banská Bystrica – Števulová 11, Piperková 9, Ondrejková 8, Striešová 7, Mištinová 6, Matušková 5, Urbániová 3. Štvrtiny: 23:16, 20:4, 18:22, 21:7. Rozhodovali: Gabara, Špirka, Karnay.