Podrobnosti

Dátum Čas Súťaž Sezóna
22. novembra 2017 17:00 EuroCup FIBA 2017/2018

K zápasu

Ružomberčanky odohrali proti veľkému favoritovi Európskeho pohára FIBA vynikajúci zápas, nezvládli však záver stretnutia, a napokon prehrali o 12 bodov.

Bolo by obrovským prekvapením, ak by basketbalistky MBK Ružomberok dokázali v tureckom Mersine zvíťaziť. Duel Európskeho pohára FIBA, ktorý bol 22. novembra predposledným pre Liptáčky v tejto sezóne (posledným bude zápas proti Good Angels Košice doma 29.11.), sa od začiatku vyvíjal v prospech zvereniek Juraja Suju. Tie do poslednej štvrtiny prakticky neustále vyhrávali, záverečné minúty však Mersin zapol na vyššie obrátky a obral Ružu o najcennejšie víťazstvo. “Tri štvrtiny sme boli dôslední v obranných veciach, dievčatá do bodky plnili naše pokyny. Po polčase sa dalo viesť aj o osem-desať bodov. Súpera sme udržali na devätnástich bodoch, no nastrieľali sme iba dvadsať. Zahodili sme viaceré pozície spod koša. Tretiu desaťminútovku Mersin zavŕšil 5–bodovou minišnúrou a už sme ho už nedokázali zastaviť,“ zhodnotil duel Juraj Suja. Záverečný zápas EP FIBA odohrajú basketbalistky MBK Ružomberok v Koniarni proti Good Angels Košice. Začiatok je v stredu 29. novembra o 17:00. Ešte predtým v extralige nastúpi MBK, rovnako doma, proti Banskej Bystrici – v sobotu 25. novembra o 17:00.

Mersin  (Tur.) – MBK Ružomberok 54:42 (10:14, 19:20, 32:33). Thomasová 14, Yalcinová 12, Hartleyová 9, Colakogluová 8 – Mištinová 11, Bozókiová a Jackovecová po 7, Campbellová 6. Štvrtiny: 10:14, 9:6, 13:13, 22:9. TH: 21/12 – 10/3. Trojky: 2-3. Diváci: 700.