Ruža rozdrvila Cassoviu o 46 bodov!

Asi len veľmi ťažko mohla košická Cassovia v zápase proti Ružomberku pomýšľať na víťazstvo. Liptáčky žiadnu drámu nepripustili a v stretnutí, v ktorom excelovala Alexandra Baburová, vyhrali jednoznačne 86:40.

Už úvodná štvrtina naznačila značný kvalitatívny rozdiel medzi Košiačankami a Ružomberkom. Zverenky Juraja Suju v nej zvíťazili 23:13, a v podobnom duchu pokračovali aj v druhej desaťminútovke. Tú zvládli s prehľadom 15:10, a tak po polčase bolo skóre celkom jednoznačné 38:23.

V tretej a záverečnej štvrtine Ružomberčanky svoj tlak a bodový rozdiel ešte zvýraznili, a to aj napriek tomu, že tréner Juraj Suja poslal na palubovku juniorky Kankríniovú či Jarinovú. Po skončení tretej štvrtiny vyhrával MBK už 64:33, poslednú desaťminútovku dokonca dominoval v pomere 22:6.

Duel, ktorý bol bezpochyby jasnou záležitosťou Liptáčok, sa vydaril Alexandre Baburovej, autorke 21 bodov a 5 doskokov. 19 bodov zaznamenala Kmeťová, 14 Sujová a 11 Dominika Baburová. Veľký rozdiel je aj v úspešnosti streľby, Ruža dosiahla vynikajúce číslo 57%, kým Cassovia len úbohých 32%.

Cassovia Košice – MBK Ružomberok 40:86 (13:23, 23:38, 33:64). Bodovali – MBK: A. Baburová 21, Kmeťová 19, Sujová 14, D. Baburová 11, Lázárová 10, Moravčíková 9, Jarinová 2. Cassovia: Desiatniková 11, timková 10, Filičková 8, Ivančáková 3, Bilíková, Tomková, Migová a Mončeková po 2. Štvrtiny: 13:23, 10:15, 11:26, 6:22. Úspešnosť streľby: 32% – 57%.