Ruža držala krok s Kurskom do polčasu

Z Ružomberka do Budapešti, odtiaľ letecky do Moskvy a potom osem hodín autobusom do Kursku. Touto trasou sa presúvali basketbalistky MBK Ružomberok na odvetný zápas osemfinále Europohára. S Dynamom Kursk odohrali duel dnes podvečer.

Keď bolo v úvodnej štvrtine 7:0 pre Rusky, vyzeralo to jednoznačne. Ružomberčanky, ktoré sa predstavili ešte bez americkej posily Fenynovej (prvý zápas má odohrať v nedeľu 26.1. proti GA Košice), sa však vzchopili a dotiahli na 13:12. Prvá desaťminútovka sa tak síce skončila výhrou Kursku, ale len o jediný bod (17:16). Ešte do polčasu sa Liptáčkam darilo držať krok s jednoznačným favoritom nielen dvojzápasu, ale aj celej sezóny Europohára. Znovu sa vo vynikajúcom svetle prezentovala mladá ružomberská nádej Remenárová, ktorá v zápase zaznamenala osem bodov, z toho dve trojky. Do šatní odchádzali družstvá s nevýrazným šesťbodovým rozdielom v prospech Kursku.

MBK Ružomberok- Dynamo Kursk
Veronika Remenárová sa zlepšuje každým zápasom. V Kursku nastrieľala osem bodov, z toho dve trojky. (ilustračné foto mbkruzomberok.sk)

Podobne ako pred týždňom v Koniarni to však po zmene strán bol iný príbeh. Slovenskému vicemajstrovi odišla streľba, Kursk tiež prepol na vyšší rýchlostný stupeň, a tak nečudo, že tretia štvrtina vyznela jasne pre domáce hráčky 14:3. Ružomberok bojoval, zápas už síce nezvrátil, ale udržal zverenky Bo Overtona ako-tak na uzde. Aj preto dali svetové hviezdy len 65 bodov. Sujova družina prehrala o 24 bodov, ale za predvedené výkony doma aj vonku sa vôbec nemusí hanbiť.

Generálny manažér Stanislav Onuška vyzdvihol po zápase najmä bojovnosť a odhodlanie Ružomberčaniek, ktoré od nového roku hrajú s minimálnym počtom hráčok. Zo zostavy totiž na sklonku roku 2013 vypadla Mandićová, ešte predtým sa porúčala aj Ristićová, a na začiatku sezóny vyradilo zranenie z hry aj Parkerovú. Tá sa nádejne uzdravuje, a ak všetko pôjde tak, ako doteraz, možno stihne ešte záver sezóny.

Dynamo Kursk – MBK Ružomberok 65:41 (17:16, 36:30, 50:33) – prvý zápas 80:62, postupuje Kursk. Štvrtiny: 17:16, 19:14, 14:3, 15:8. Rozhodovali: Mrdak (Srb), Bukuresti (Rom), Peltekov (Bul). Diváci: 2500. Najviac bodov: Kurasová a Dupreeová po 11, Princeová 7 – Stalvantová 10, Murphyová 9, Remenárová 8. Trojky: 2:5.