Na radosť fanúšikov MBK Ružomberok sa plní očakávaný scenár. Basketbalistky najlepšieho liptovského klubu vyhrávajú po dvoch zápasoch o bronz nad Šamorínom 2:0, a v stredu 27. apríla môžu v Koniarni definitívne obhájiť svoju vlaňajšiu pozíciu.

Kým prvý duel pod Čebraťom sa skončil jasnou výhrou Ružomberka o 24 bodov (79:55), odveta v Šamoríne bola dlho vyrovnaná. Čo na to hovorí tréner MBK Juraj Suja? “Bol to veľmi ťažký zápas, s veľmi nízkym skóre v prvom polčase. Dlho sme sa trápili, chýbal nám dôraz v zakončení. Treba však povedať, že obidve družstvá dali do stretnutia všetko, veľmi veľa energie.”

Ružomberčanky však bojovali viac, a aj preto napokon vyhrali o 13 bodov (63:50). “V druhom polčase sme dali 42 bodov,” pripomína Suja. Ďalej dodáva, že stále má jeho tím na konte len dve víťazstvá, a preto je potrebné zostať pri zemi. “Koncentrujeme sa na stredu. Očakávam veľmi náročný zápas, pretože Šamorín rozhodne dokázal svoju kvalitu a bojovnosť, a určite sa len tak ľahko nevzdá.”

Bude to posledný zápas sezóny? To sa uvidí v stredu 27. apríla približne pred siedmou večer. Rozhodne však klub avizuje, že vstupné na tretí zápas o bronz bude zadarmo. Manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka: “Chceli by sme sa aj týmto spôsobom poďakovať divákom a fanúšikom za priazeň počas celej sezóny. Verím, že si cestu do Koniarne nájde čo najviac ľudí.”

Možný rozhodujúci duel medzi MBK Ružomberok a ŠBK Šamorín sa odohrá v stredu v športovej hale Koniareň so začiatkom o 17:00. Ako sme už vyššie spomenuli, vstupné na tento zápas sa neplatí. V prípade výhry obháji ružomberské družstvo bronz z minulej sezóny.

(c) MBK Ružomberok 2016