Ak si myslíte, že v sérii o bronz v extralige vopred počítame s dvomi jasnými víťazstvami Ružomberka, mýlite sa…

Zajtra sa v Koniarni začína séria o tretie miesto v slovenskej extralige. Basketbalistky MBK Ružomberok si v nej, podobne ako pred rokom, zmerajú sily s ŠBK Šamorín. Kým pre zverenky Juraja Suju je obhajoba bronzu z uplynulých dvoch sezón sklamaním, Šamorín by prípadným víťazstvom v sérii proti Ružomberku dosiahol významný úspech. “Rozhodne chceme pre MBK získať bronz, aj keď sme mali vyššie ambície,” priznal lodivod domácich Juraj Suja.

Séria o bronz sa hrá len na dve víťazstvá, čo je nepríjemný fakt pre mierneho favorita z Ružomberka. V prípade úspechu už v dvoch zápasoch bude totiž odovzdávanie medailí a dekorovanie po záverečnom stretnutí sezóny v Šamoríne, nie v Ružomberku. Zo šatne Liptáčok sa však ozývajú uznanlivé slová na adresu súpera z juhu Slovenska, ktorý má v kádri viacero zvučných mien a kvalitných hráčok. “Áno, rešpektujeme umne poskladaný tím Šamorína, no – opakujem – nemôžeme mať iné ambície ako vyhrať túto sériu a získať bronz,” prízvukuje Suja.

Ružomberčanky však mali v tejto sezóne cieľ dostať sa do finále. Aj keď sériu s Čajkami prehrali na pohľad hladko 0:3, v každom stretnutí sa rozhodovalo až v závere, Piešťanom bol MBK viac ako vyrovnaným partnerom. Na domácej strane je teda cítiť miernu skepsu a sklamanie, čo môže Šamorín využiť a pokúsiť sa prekvapiť Ružomberok. Teoreticky tak môže byť zajtrajší duel v Koniarni posledný domáci v tejto sezóne pre Liptáčky – scenár dvoch výhier po sebe v prospech Šamorína si však zverenky Juraja Suju v žiadnom prípade nepripúšťajú.

Napriek viacerým hráčkam, ktoré v uplynulých dňoch laborovali so zraneniami, by mala byť lavička MBK kompletná. “Verím, že nastúpime v plnej sile. Prvou výhrou zajtra na domácej palubovke chceme získať na svoju stranu psychickú výhodu. Dúfam, že nás prídu podporiť aj naši skvelí diváci, pre ktorých to môže byť rozlúčka so sezónou,” povedal tréner MBK.

Séria o bronz, 1. zápas: MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín (streda 12.4. o 17:00, ŠH Koniareň)

(c) MBK Ružomberok 2017