Nádherný darček k narodeninám: Cegléd – Ružomberok 52:70!

Nádherný darček k narodeninám: Cegléd - Ružomberok 52:70!

Prvé víťazstvo na palubovke súpera v Stredoeurópskej lige si dnes pripísali na svoje konto basketbalistky MBK Ružomberok. Neďaleko Budapešti triumfovali po výsledku 70:52 nad CEKK Cegléd.

Zápas sa však pre Liptáčky vôbec nezačal dobre. V úvode sa hostkám nedarilo, prvú štvrtinu prehrali 14:17, domáce sa už zrejme tešili, že získajú skalp slovenského vicemajstra. Nasledoval však ružomberský uragán, druhé dejstvo totiž zverenky Juraja Suju vyhrali jednoznačne 21:5 a vykročili tak za očakávaným, no ani zďaleka nie jednoduchým víťazstvom.

MBK zlepšil streľbu, aktivitou hýrila najmä kapitánka Brezániová, ktorá počas duelu zaťažila konto súpera 16 bodmi. Aj po polčase sa Ružomberku darilo, tretiu štvrtinu vyhral dvojnásobný víťaz Euroligy 18:14, a aj poslednú časť hry, v ktorej už dostali priestor aj mládežníčky Remenárová, Hadačová či Kudličková, ovládol Ružomberok 17:16. V konečnom rezultáte sa tak zrodila výhra MBK v pomere 70:52.

Najlepšou strelkyňou Liptáčok bola s 20 bodmi Murphyová, 16 bodov si pripísala Brezániová, 11 Kmeťová, 9 Stalvantová. Bodovali aj nádeje, po dva body dali Remenárová a Hadačová, jeden úspešný zásah pridala Kudličková.

Sklamaním je výkon Ristićovej, ktorá je už podľa jej vyjadrení na sociálnej sieti mysľou v talianskej Parme. 5 faulov zaznamenala ešte v tretej štvrtine, a celkovo strelila len úbohé dva body. Nedarilo sa ani Černákovej, ktorá nazbierala len faul a nebodovala vôbec.

Víťazstvom v Cegléde dali ružomberské hráčky najkrajší možný darček trénerovi Jurajovi Sujovi, ktorý práve dnes, v deň duelu, oslavuje svoje 33. narodeniny.

Najbližšie čaká na Ružomberčanky zápas v Európskom pohári FIBA, stretnutie s PINKK Pécs (Maď.) sa odohrá v Koniarni už túto stredu 20. novembra o šiestej večer. Pripomeňme, že v uplynulom zápase tejto súťaže deklasovali zverenky Juraja Suju francúzsky Tarbes o 22 bodov po výhre 78:56 tento týždeň v stredu.

CEKK Cegléd (Maď.) – MBK Ružomberok 52:70 (17:14, 5:21, 14:18, 16:17). Strelkyne zápasu – Cegléd: Gorjanacz 17, Vilipić 14, K. Orban 8, Skobel 7, Manyoky, Filipowicz a Serban po 2. Ružomberok: Murphyová 20, Brezániová 16, Kmeťová 11, Stalvantová 9, Vesterbergová 4, Baburová 3, Remenárová, Kudličková, Ristićová po 2, Hadačová 1. Trojky: 2:7. Fauly: 16:23. Diváci: 400.