Pod Tatrami výhra o vyše 30 bodov

MBK Ružomberok - BAM Poprad

Poprad mohol mať len ťažko ambície zdolať Ružomberok, ktorý sa pripravuje na vyvrcholenie Stredoeurópskej ligy v basketbale žien. Napriek tomu vyzerala prvá štvrtina pre domáce celkom sľubne…

Popradčanky v nej prehrali s Liptáčkami len o štyri body 18:22, čo im dávalo celkom slušnú šancu pobiť sa s evidentne kvalitnejším tímom o dobrý výsledok. Už ďalšia desaťminútovka však naznačila, že to nemusí byť až také jednoduché. Ružomberok v nej triumfoval jasne o desať bodov 17:7 a na veľkú prestávku išiel za stavu 39:25.

Aj zvyšné dve štvrtiny sa stali pomerne jednoznačne korisťou favorita. V tretej zverenky Juraja Suju prestrieľali súperky o osem bodov 16:8, záverečná sa niesla v znamení Ruže v pomere 20:11. Celkovo vyhral Ružomberok o 31 bodov 75:44 a potvrdil tak očakávania, s ktorými pod Tatry prichádzal.

BAM Poprad – MBK Ružomberok 44:75 (18:22, 25:39, 33:55). Najviac bodov: Petríková 10, Kudličková 8, Jacková 7 – Tetemondová 20, A. Baburová 12, Sujová a D. Baburová po 11. TH: 8/6 – 21/17. Trojky: 4-4. Úspešnosť streľby: 32% – 43%.