Po prehre vo Freiburgu končíme v CEWL

S jasným cieľom zvíťaziť a prebojovať sa do záverečného turnaja Final Four Stredoeurópskej ligy v basketbale žien (CEWL) cestovali hráčky MBK Ružomberok do nemeckého Freiburgu, kde odohrali posledný zápas skupinovej fázy.

Prvá štvrtina vychádzala zverenkám Juraja Suju podľa predstáv, a vyhrali ju o štyri body 16:12. Doslova katastrofálnou v podaní Liptáčok však bola druhá desaťminútovka, v ktorej od nemeckého družstva inkasovali 19 bodov, no dali len štyri. Ani po polčase sa Ružomberku nepodarilo otočiť skóre, naopak, náskok Freiburgu mierne narastal. Víťazná záverečná štvrtina MBK (18:13) už na celkovom výsledku a výhre Nemiek nič nezmenila. Po desaťbodovej prehre 52:62 končí Ružomberok v základnej skupine na poslednom treťom mieste s bilanciou jedna výhra (53:50 doma proti Freiburgu) a tri prehry. Do záverečného turnaja Final Four CEWL tak z našej skupiny postúpili KP Brno a Freiburg.

Eisvogel USC Freiburg – MBK Ružomberok 62:52 (12:16, 31:20, 49:34). Sujová 13, Kelčíková a Campbellová po 11, Bartánusová 6, Lázárová 5 – Mestaghová 17, McCarthyová 13, Vukojeová 10. Štvrtiny: 12:16, 19:4, 18:14, 13:18. TH: 19/13 – 16/12. Trojky: 7-2. Diváci: 500.