Po Bratislave padla aj Praha. Ruža – VŠ 77:48

Streda 28. októbra 2015 bola pre MBK Ružomberok dňom premiéry v účinkovaní v Stredoeurópskej lige žien (CEWL). Súperom zvereniek Juraja Suju bol v Koniarni český tím VŠ Praha.

“Bude to ťažký zápas, lebo Pražanky majú v kádri mnoho vysokých hráčok, kým my len jednu – Evu Kmeťovú,” upozorňoval pred stretnutím domáci tréner J. Suja. Už prvá štvrtina však dokázala, že Liptáčky sa s týmto hendikepom vysporiadali na jednotku. Po desiatich minútach totiž Ruža viedla o 16 bodov – 26:10.

MBK Ružomberok - VŠ Praha

Po emotívnom prejave počas oddychového času trénera hostí Ivana Beneša Češky zapli na vyššie obrátky, a do polčasu už nedovolili Ružomberčankám výraznejšie zvyšovať bodový rozdiel. Druhú štvrtinu síce vyhral MBK 21:16 a pred prestávkou bolo 47:26, no výkon VŠ bol už podstatne lepší ako v úvode zápasu.

Cestu do Koniarne si našlo až 1100 divákov, a vďaka nim, ako aj povzbudzovaniu domáceho fanklubu, vládla počas celého stretnutia pravá basketbalová atmosféra, svedčiaca nadnárodnej súťaži. Tretia štvrtina bola na palubovke najvyrovnanejšia, aspoň bodovo, Ruža v nej uspela o štyri body 18:14.

Keďže rozdiel v skóre bol viac ako 25 bodov, záverečná časť hry sa už len dohrávala, o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté. Ružomberok, za ktorý po dlhšej odmlke kvôli problémami s kolenom nastúpila aj Tetemondová, napokon zvládol premiéru v CEWL a nad VŠ Praha vyhral bez problémov o takmer 30 bodov.

Viac ako 36 minút strávila na palubovke Kmeťová, zaznamenala aj štyri doskoky. 28 minút hrala kapitánka Lázárová, pridala 5 doskokov. Najbližšie cestuje v rámci CEWL Ružomberok do Mladej Boleslavi, kde odohrá 11. novembra duel proti domácej Slovanke. S tým istým súperom, ale už v Koniarni, sa Ruža stretne 15. decembra o 17:00.

MBK Ružomberok – VŠ Praha 77:48 (26:10, 47:26, 65:39). Bodovali – MBK: Kmeťová a Moravčíková po 15, Lázárová 14, Sujová 10, D. Baburová 8, Tetemondová 6, A. Baburová 5, Kelčíková 4. VŠ: Záplatová 17, Sládková 8, Mircová 6, Opočenská 5, Krejzová 3, Nováková a Šípová po 2. Štvrtiny: 26:10, 21:16, 18:14, 12:8. Trojky: 5:5. Rozhodovali: T. Lukáč, Šarišský, Karniš. Diváci: 1100. Úspešnosť streľby: 49% – 31%.