Hoci sa sezóna 2015/2016 pre Ružomberčanky skončila len uplynulý týždeň, vedenie nášho klubu nezaháľa a už myslí na ďalší súťažný ročník.

V kádri sa udejú viaceré zmeny, niektoré z nich môžeme prezradiť už teraz. Isté je, že v budúcej sezóne už vzácny ružomberský dres neoblečie Martina Letková, s ktorou MBK už nepočíta. S určitosťou však bude za liptovský klub hrávať napríklad Eva Kmeťová, jeden rok má ešte zmluvný kontrakt aj kapitánka Zuzana Lázárová.

Novou tvárou v tíme “Ruže” bude Petra Bartánusová. 23-ročná rozohrávačka pôsobila naposledy v tíme Piešťanské Čajky, na hosťovaní však obliekala šamorínsky dres. “Dohodli sme sa s ňou na dvojročnom kontrakte,” približuje manažér MBK Ružomberok Radoslav Popelka. Podľa jeho slov očakávajú od jej príchodu zvýšenie konkurencie na poste rozohrávačky. “Ide o značnú posilu do nášho tímu.”

“Veľmi sa na príchod do Ružomberka teším,” neskrývala svoje emócie Petra Bartánusová. “Je to pre mňa nová skúsenosť. Verím, že som urobila správne rozhodnutie. Ružomberok má ambiciózny tím. Netajím, z viacerých ponúk som uprednostnila MBK aj vďaka hráčkam v družstve, od ktorých sa určite môžem veľa naučiť.”

Petra Bartánusová sa narodila 20. novembra 1992 v Košiciach, no jej korene siahajú do Liptovského Mikuláša. Študuje na Inštitúte fyzioterapie, balneoterapie a liečebnej rehabilitácie. Je rozohrávačkou, má 173 cm. Bola kmeňovou hráčkou Piešťanských Čajok, uplynulé mesiace však pôsobila na hosťovaní v ŠBK Šamorín. Ružomberok si ju upísal na dve najbližšie sezóny.

(c) MBK Ružomberok 2016