Predstavujeme vám inovovanú internetovú stránku MBK Ružomberok, ako aj kompletný káder Liptáčok aj s popisom pre nastávajúcu sezónu 2017/2018.

V družstve trénera Juraja Suju a jeho asistenta Michala Porubčana je zatiaľ osem Sloveniek a päť zahraničných hráčok. Minimálne do konca tohto kalendárneho roku do zápasov kvôli zraneniu a rekonvalescencii určite nezasiahnu Radka Stašová a Lucia Kelčíková, ktoré do doposiaľ 13-člennej nominácie nezaraďujeme.

Začnime Slovenkami. Z minulej sezóny pokračujú v tíme Petra Bartánusová, Alica Moravčíková a Miroslava Mištinová. “Petra je skúsenou hráčkou, ktorá predtým pôsobila v Piešťanoch či Šamoríne. Alica robí v tréningovom procese pokroky a je veľkou bojovníčkou. Miroslava je talentovaná reprezentantka do 20 rokov, na ME bola vyhlásená v najlepšej päťke turnaja, záujem o jej služby prejavil renomovaný klub USK Praha,” opisuje manažér MBK Radoslav Popelka. Podľa jeho slov z vlastnej juniorskej liahne pribudli do tímu Alexandra Belušová, Natália Uramová a Patrícia Praženicová. “Po zaradení do seniorského družstva stúpla kvalita na strane Alexandry, ktorá sa aktuálne stala reprezentantkou SR do 18 rokov.”

Novými slovenskými hráčkami v ružomberskom drese sú Nikola Kováčiková a Beáta Janoščíková. “V prípade N. Kováčikovej ide o obrovský talent, je to reprezentantka SR nielen v kategórii do 20 rokov, ale okúsila už aj majstrovstvá Európy žien v tomto roku. Beáta je zase talentovaný slovenský center, hráčka so silnou motiváciou ukázať svoje schopnosti. Prichádza k nám na 2 roky s opciou na ďalší z Good Angels Košice,” pokračuje manažér MBK.

Ako sme už avizovali, za MBK bude hrať opätovne aj Kanaďanka Taijah Campbellová, ktorá už pod Čebraťom pôsobila v minulej sezóne. “Zaznamenala u nás veľký progres, je veľmi inteligentná a ochotná podriadiť všetko kolektívu. Navyše, je významným pilierom našej obrany,” hovorí Popelka. Spolu s ňou bude pôsobiť v Ružomberku aj Cassandra Brownová, rovnako Kanaďanka, ktorá hrávala aj v Grécku či Poľsku.

Z Francúzska prichádza 170-centimetrov vysoká Melissa Diawakanová. “Jej najväčšou prednosťou je pôsobenie v jednej z najlepších súťaží na svete – francúzskej lige LF1, kde obliekala dres Nice,” dodáva manažér basketbalovej Ruže. Ďalej oblečie dres MBK aj mimoriadny talent ukrajinského basketbalu, 20-ročná Olga Yatskovetsová, o ktorej R. Popelka tvrdí: “Je to reprezentantka Ukrajiny v seniorskom tíme aj kategórii do 20 rokov, na ME U20 bola dokonca najproduktívnejšou hráčkou turnaja.” Káder Ružomberka uzatvára 24-ročná a 193 cm vysoká Srbka Nevena Markovićová, ktorej predchádzajúcimi pôsobiskami boli prvoligové kluby v Maďarsku či Španielsku. “Ide o konštruktívnu hráčku so streleckým potenciálom, ktorá je silná v hre 1 na 1. Vyrastala v USA.”

Toľko ku kádru MBK Ružomberok, dovoľte ešte niekoľko slov k inovovanej internetovej stránke, ktorú práve čítate. Ešte na nej dolaďujeme viacero detailov, v plnej sile a kráse by sa mala ukázať vašim očiam do konca augusta, no jej hlavné prednosti spoznáte až počas sezóny. Okrem viditeľnej zmeny dizajnu totiž ponúka široké možnosti štatistík a tabuliek (aktualizovaných naživo v reálnom čase zápasu), ako aj možnosť sledovať stretnutia MBK v rôznych formách (textová, video). Zároveň sa zobrazovanie stránky automaticky a bez problémov prispôsobí tomu, kde si ju prezeráte (počítač, tablet, mobil).

Premiérový zápas domácej extraligy v novej sezóne odohrá MBK Ružomberok 30. septembra doma v Koniarni proti BAM Poprad. Ešte predtým čaká zverenky Juraja Suju náročná príprava, v rámci ktorej odohrajú kvalitné turnaje napríklad v Trutnove či Krakove, ako aj viacero prípravných zápasov. Dovtedy si ešte podrobnejšie predstavíme celý káder Ruže, ako aj program či už prípravy, alebo súťažných duelov v extralige a Európskom pohári FIBA. Keďže, ako sme už nedávno uviedli, klub bude oproti minulej sezóne disponovať vyšším rozpočtom (čo možno vidieť aj na aktuálnom kádri MBK), je logické, že métou Ružomberka už rozhodne nebude len tretie miesto v extralige, ale minimálne finále súťaže, ako aj čo najlepší výsledok v Európskom pohári FIBA, kde sa Ruža vracia po troch rokoch.

KÁDER MBK RUŽOMBEROK (2017/2018): Petra Bartánusová (SVK), Beáta Janoščíková (SVK), Nikola Kováčiková (SVK), Miroslava Mištinová (SVK), Alica Moravčíková (SVK), Alecxandra Belušová (SVK), Patrícia Praženicová (SVK), Natália Uramová (SVK), Taijah Campbellová (CAN), Cassandra Brownová (CAN),  Melissa Diawakanová (FRA), Nevena Markovićová (SRB), Olga Yatskovetsová (UKR).

(c) MBK Ružomberok