Na úvod sezóny prehra o 15 bodov

O 15 bodov. Ružomberské basketbalistky nevkročili do novej sezóny správnou nohou. V maďarskom Miškovci podľahli domácemu celku v rámci Stredoeurópskej ligy 66:81. Katastrofálna bola z pohľadu Liptáčok predovšetkým prvá štvrtina, ktorú vicemajsterky Slovenska prehrali zdrvujúco 9:26.

Obraz hry sa v druhej štvrtine vyrovnal, svedčí o tom aj identický pomer skóre 20:20. V tretej časti hry po prestávke už jasne dominovali Ružomberčanky, ktoré na maďarskej pôde dokázali túto štvrtinu vyhrať 22:16. Na obrat v zápase to však nestačilo, aj poslednú štvrtinu duelu hosťujúce hráčky prehrali o štyri body, a celý zápas napokon  o 15 bodov.

Najlepšou strelkyňou MBK bola s 18 bodmi Staalvantová, o päť bodov menej pridala Vesterbergová, osem bodov zaznamenala Baburová. Domácim Maďarkám sa nedarilo v premieňaní trestných hodov, keď boli úspešné len v 24 z 32 možností, kým Ružomberčanky uspeli až v 15 z 18 prípadov. Slovenský vicemajster nastrieľal súperovi aj viac trojok – sedem, oproti piatim Miškoveckým. Zápas v miestnej hale sledovala veľmi pekná návšteva 700 divákov. Za túto prehru sa môžu Liptáčky rehabilitovať našim fanúšikom už zajtra, v nedeľu 29. 9. o piatej podvečer privítajú v Koniarni bratislavský Slovan.

Stanislav Bella, prezident MBK Ružomberok pre mbkruzomberok.sk po zápase povedal: „Dievčatá jednoznačne chceli vyhrať, s tým aj odchádzali do Maďarska. Nevyšiel im však úvod zápasu, na tomto nedostatku musia tréneri popracovať. Je to šport, v zápase so Slovanom sa chceme pochváliť výhrou, teším sa aj na duel s Novým Záhrebom, ktorý je kvalitným euroligovým družstvom. Tímu trénera Juraja Suju verím, aj po zápase v Miškovci som volil slová povzbudenia. Dievčatá aj tréner majú veľké ambície dokázať, že majú na úspešné pôsobenie v súťažiach novej sezóny. Káder sme zostavili najlepšie, ako sa dalo v rámci našich možností.“

FAKTY: Work Force DVTK Miškovec (Maď.) – MBK Ružomberok (SR) 81:66 (26:9, 20:20, 16:22, 19:15). Najviac bodov Ružomberka: Staalvantová 18, Vesterbergová 13, D. Baburová 8. TH: 32/24 – 18/15, trojky: 5 – 7, rozhodovali: Pálla, Makovszky a Boros, 700 divákov.

© 2013 MBK Ružomberok, autorské práva vyhradené. Použitie fotografií, textu alebo jeho častí je dovolené len s uvedením zdroja: www.mbkruzomberok.sk